Na úklid musíte jít chytře

Snaha o čistou domácnost, ve které je vše na svém místě, je cílem většiny z nás. Ne vždy je však snadné pořádek udržovat a to obzvlášť tehdy, když máme malé děti. Pokud však na úklid půjdete chytře, zvládnete ho hravě za každých podmínek. A když ne? Pak úklid svěříte do rukou úklidové firmě.

Čistý domov snadno a rychle

Asi znáte pravidlo, že uklízet dům se začíná shora, a proto jako první popadněte speciální hadřík na prach a odstraňte jej z povrchů, na kterých se nachází. Nezapomeňte ani na lustr nebo rohy místnosti, kde můžete pomocí vysavače odstranit nepříjemné pavučiny. Pokud máte přípravek na nábytek, který jej pomáhá leštit a současně zabraňuje prachu, nastříkejte jej na povrch nábytku a rozetřete podle pokynů na obalu. Většina těchto sprejů bývá mírně parfemovaná, takže už při koupi důkladně vybírejte takovou vůni, která vám v interiéru nebude nepříjemná. Skleněné plochy na nábytkových stěnách, zrcadla a okna musíte vzít hadříkem z jiného materiálu, který nesmí pouštět ani drobné kousky nití a jiných podobných částic. Pozor si dejte na skleněné plochy nábytku, které často bývají upevněné nábytkářským lepidlem. Zde si dejte pozor na prostředek, který použijete. Neměl by být příliš tekutý, aby se nedostal do spár a nábytek nám neponičil. Opatrní buďte i s chemickými přípravky na barvené dřevo a důkladně si prostudujte, zda látka, kterou se chystáte pro čistění použít, nemůže poškodit povrch vašeho nábytku nebo drhnutím změnit jeho odstín.

Desinfekce do domácnosti

S desinfekcí to v interiéru rozhodně nepřehánějte, jelikož není potřeba každý den desinfikovat celou domácnost. Hlavním místem, kde by desinfekční přípravky měly hrát prim je pochopitelně koupelna a toaleta. Většina přípravků na sanitární zařízení obsahuje desinfekční složky a částice, které zabraňují vzniku vodního kamene a plísně. To ocení zejména ti z vás, kteří mají v koupelně dlažbu, kde ve spárách často k podobným nepříjemnostem dochází. Desinfekci použijte i v kuchyni, avšak velmi opatrně. Pořád tu mluvíme o chemii, která sice ničí bakterie, ale také může ve větším množství způsobit nepříjemnou reakci na lidské kůži. Pokud máte malé děti, neuchovávejte desinfekční prostředky nikdy v jejich dosahu. Po úklidu bude vaše domácnost zdravá a nezávadná.

Když úklid delegujete na někoho jiného

Čím dál větší oblibu si u nás získávají úklidové služby. Pracovníci těchto společností obdrží jasné instrukce o tom, jak u vás mám úklid probíhat, co je vše třeba udělat a jaké časové rozmezí mají k dispozici.  A zatímco vy si budete chodit po nákupech nebo si užívat zábavy s přáteli, doma se zatím zaměstnanec úklidové firmy postará o to, abyste se po návratu dočkali perfektně uklizeného a čistého domova. Nebojte se a svěřte práci do rukou odborníků, pro které je úklid skutečnou hračkou.