Nejlepší vychytávky do domácnosti

Domácnost představuje celou řadu pastí, do kterých se nesmíme nechat chytit. Pojďme se společně podívat, jak nad nimi vyzrát.

Čištění žaluzií

Žaluzie jsou neskutečný lapač prachu, který je velmi nepříjemné mít doma. Pokud je můžete sundat, vezměte je občas do vany a opláchněte. Pokud nejsou, pak si navlékněte na ruku starou ponožku, namočte jí do vody se saponátem a otírejte jednotlivé lamely.

Kde najít další místo?

Pokud není ve vaší domácnosti příliš mnoho prostoru, můžete využít i ten, který se již zdá nevyužitelným. Například pod dřezem se vždy najde dostatek místa například pro uložení pytlů do koše či další sáčky, třeba na svačiny. Stačí jen přidělat tyčku, na kterou se bude role nasazovat a poté jen odmotávat.

Magnetky na koření

Kořenky mohou zabrat velké množství místa. Zkuste proto podlepit vrchní skříňky linky magnetkami a na ně pak přichytit železná víčka kořenek. Ušetříte místo a výsledek nevypadá vůbec špatně.

Akrylový latex pro upevnění koberce

Akrylový latex je účinným způsobem, jak zamezit koberci, aby se klouzal po podlaze. Stačí jen nanést nevelké množství tohoto přípravku na koberec, nechat zaschnout a poté koberec položit na podlahu. Koberec ani podlaha nebudou akrylovým latexem poškozeny a vy se již nebudete klouzat.

Odřené dveře od automobilu

Odřené dveře od auta jsou problémem mnoha garáží. Přitom stačí jen koupit pěnový válec, který se používá do bazénů jako hračka pro děti a pomůcka pro nácvik plavání. Ten rozřízněte napůl, a připevněte jej na stěnu ve výšce dveří. Ty pak budou narážet už jen do měkké pěny a nikdy se neodřou.

Chlupy pryč díky stěrce

Díky stěrce na okna, můžete také velmi jednoduše dostat chlupy pryč z vašeho koberce. Stačí s ní jen několikrát po koberci přejet a uvidíte kolik chlupů na ní ulpí.