Oživte svou koupelnu nebo kuchyň mozaikou!

Použití mozaiky na podlaze nebo na stěně, dodá prostoru jistou dávku luxusu. Výhodou je například to, že můžete ukázat svou vlastní fantazii a tvořit mozaiku přesně podle Vás. Tím získáte naprosto originální část prostoru, kterou bude obdivovat nejedna návštěva. Toto obložení už nenajdete jen v luxusních hotelech ve wellness částech nebo v restauracích. Výhodou mozaiky je její variabilita a zázračná vlastnost, díky které snad nikdy nevyjde z módy – dobrá odolnost.

Bílá je základ

Obzvláště v českých zemích jsou populární mozaiky z glazované i neglazované keramiky. Naprosto báječně se kombinují se sklem nebo s dřevěnou podlahou. Samozřejmě, že v různém období jsou v trendu různé kombinace. Téměř vždy si ale můžeme povšimnout, že jsou v kombinaci barev bílá, příp. červená, modrá nebo zelená, tedy v základních barvách.

Dnes skoro bez práce

Na počátku těchto dekorací si každý, kdo chtěl mít krásnou koupelnu, spojoval výrobu mozaiky s nekonečným pipláním kousků dlažby. V dnešní době jsme však opět o krok dál a nemusíme řešit mozaiku pouze čtvercovými kousky barevné dlažby. Vybírat dne lze z koleček, oblázků, vlnek, nebo naprosto náhodně rozbitých dlaždic. Lepit už dnes nemusíme jednotlivé části. Výrobci i v tomto směru udělali krok dopředu a případným zájemcům o tuto možnost začali vyrábět mozaikové vzory na čtvercových síťovaných podkladech, které si lze ustříhnout podle potřeby. Tudíž člověk nemusí mít strach, že by mu lepení jednotlivých kousíčku zabralo dva týdny v kuse. Navíc mají tu výhodou, že se přizpůsobí různým plochám a záhybům. Toto oceníte nejvíce při obkládání rohů, van a sprchových koutů. Poslední dobou můžeme najít mozaiku i v místech, kde se dříve nacházely listely, tedy dekorativní proužky, které se vkládaly mezi dlaždice do úrovně očí. Při dodržení pár jednoduchých zásad můžete opticky zvětšit daný prostor.