Žaluzie, závěsy nebo rolety? 7 tipů, jak vylepšit váš interiér

Plánujete si pořídit stínicí techniku a nevíte, jaké řešení je pro vás to nejlepší? Podívejte se, jaké možnosti nabízí žaluzie, v čem jsou lepší rolety a jak vhodně kombinovat závěsy.

  1. Žaluzie s mnoha možnostmi

Hlavní výhodou interiérových žaluzií je to, že můžete zvolit intenzitu zastínění. Při úplném zaklopení je možné dosáhnout výraznějšího odstínění a při spuštěných, ale otevřených žaluziích prochází příjemné množství světla. Chytré nastavení žaluzií pomůže i s termoregulací v teplých letních měsících.

  1. Vertikální žaluzie pro stínění a izolaci

Vertikální žaluzie se svislými lamelami nabízí podobnou regulaci stínění a tvoří skvělý dekorativní prvek v domácnosti. Často jsou dlouhé až na zem a vytváří izolaci proti unikání tepla okny ven.

vertikaly_sulko

  1. Kombinace žaluzií a závěsů

Se žaluziemi se vám většinou nepovede vytvořit naprosté zastínění. Navíc nekryjí prostor po stranách okenního výklenku a někomu se zdají málo ozdobné. Chytrým tipem, jak vylepšit interiér, je právě kombinace žaluzií a jemných závěsů. Během dne vytvoří dekorativní rámování okna a v noci pomohou vytvořit téměř naprostou tmu ideální pro nerušený kvalitní spánek.

  1. Závěsy jako stylový barevný doplněk

Závěsy jsou klasickou možností, jak odstínit okno a uchránit se před zraky kolemjdoucích. Jejich nevýhodou je však poměrně nízká prodyšnost, což se v zimě může proměnit ve výhodu ve formě uchovávání tepla.  Hlavním důvodem pro jejich pořízení nejčastěji bývá potřeba stylového klasického doplňku do interiéru, který osvěží okolí okna.

  1. Plné zatemnění s roletami

Výhodou rolet je fakt, že při úplném stažení až dolů nabízí plné zatemnění a odstínění místnosti. Jsou snadno ovladatelné a vybírat můžete z celé řady motivů a variant, které pomohou dotvořit váš interiér.

  1. Řešení i pro velká okna

Dekorativní rolety jsou vhodné i pro velká okna a všude tam, kde je používání žaluzií nevhodné. Jedná se například o okenní stěny v přízemí, jejichž součástí jsou i skleněné dveře.

  1. Kombinace rolet a závěsů

Další možností, jak dosáhnout výraznějšího odstínění a doplnit okenní rám stylovým doplňkem, je kombinace látkových rolet a závěsů. Při zvolení správné barevné kombinace a jemnějšího závěsu je možné dosáhnout stylového designového výsledku, který v zimě nabídne dvojitou izolaci proti tepelným ztrátám.