Plastový šindel od pravého jen tak nerozeznáte

Pokud vlastníte starší dům a během jeho rekonstrukce jste došli až do bodu, kdy volíte novou střešní krytinu, pak před vámi leží velmi důležité rozhodnutí, které by vám mohl pomoci vyřešit plastový šindel.

Jako za starých časů

Staré domy jsou velmi citlivé na jakékoliv zásahy do jejich vzhledu. To se týká také střechy, kterou je nutné mít v takovém stylu, který co nejlépe koresponduje se zbytkem celé stavby. Je logické, že na novostavbu nebudete dávat imitaci šindele a zároveň je jasné, že na starý dům nebudete pokládat zcela nové tašky, které se k němu vyloženě nehodí.

Pokud máte starý dům a vybíráte si na něj novou střechu, pak musíte brát v potaz nejen vzhled střechy, také to, aby tašky příliš nezatěžovaly krovy a celkovou konstrukci domu a zároveň aby mu poskytovali dobrou ochranu před nepříznivými podmínkami.

Jednou z nejlepších možností je plastový šindel, který je velmi věrnou napodobeninou klasického dřevěného šindele, který se pokládal na střechy v minulých stoletích. Tato krytiny v soubě ukrývá hned několik velkých výhod, na které se hned podíváme.

Tou první je samozřejmě vzhled budovy s touto střechou, která skvěle ladí se starými budovami. Velmi důležité je však i to, že jsou tašky vyrobeny pouze z plastu a tedy zatěžují nosnou konstrukci celé střechy jen minimálně.

Pokud si zvolíte tuto krytinu, navíc přispějete k ochraně životního prostředí, jelikož se krytina vyrábí převážně z recyklovaného plastu využívaného v automobilovém průmyslu. Díky tomu je střecha odolná a ještě využívá materiály, které by jinak skončily na skládce.