Plotové zástěny si lze vybrat v několika variantách

Plot je důležitou součástí pozemku, jelikož ochraňuje pozemek před vstupem cizích lidí. Některé ploty však neposkytují dostatek soukromí před zvědavými sousedy, což občas může znepříjemnit pobyt na zahradě. Chcete-li si užít dostatek soukromí na své pozemku, pak jednoduché a rychlé řešení nabízí plotové zástěny. V článku můžete zjistit, jaké typy plotových zástěn existují a jaké výhody nabízí.

Typy plotových zástěn

Plotové zástěny jsou na českém trhu k dostání hned v několika variantách, takže si můžete vybrat takový typ plotové zástěny, který vám bude nejvíce vyhovovat. Mezi nejčastěji používané plotové zástěny se řadí zejména:

  • stínicí tkaniny a stínicí úplety,
  • bambus a rákos,
  • stínicí pásky a
  • umělý živý plot.

Asi nejčastěji k vidění na plotech jsou stínicí tkaniny a úplety, jelikož jsou cenově nejvýhodnější. Zvolit si je lze v zelené či antracitové barvě. Navíc umožňují volbu propustnosti dle vašich požadavků a potřeb. V případě, že hledáte designově zajímavější alternativu, pak jsou vhodnou volbou zejména stínicí pásky. Hledáte-li přírodní variantu k zajištění soukromí své zahrady, pak zvolte bambus či rákos. Nakonec i umělý živý plot vypadá z dálky velice autenticky a je skvělou náhradou za skutečný živý plot.

Proč si zvolit plotové zástěny

Možná se ptáte na to, proč si pořídit zrovna plotové zástěny? Ve prospěch plotových zástěn hovoří hned několik důvodů. Prvním z nich je zejména snadná a rychlá instalace. Instalaci plotových zástěn lze v pohodě zvládnout do několika hodin a těšit se tak hned z poskytovaného soukromí. Nehledě na to, že instalaci plotových zástěn zvládne opravdu kdokoliv a vystačíte si pouze s vázacími pásky. Kromě toho plotové zástěny poskytují i ochranu před větrem a smogem. Nakonec poskytují dostatečné soukromí a vypadají na plotě velice vkusně.