Podlaha v koupelně nemusí být vždycky dlažba!

Koupelna, tedy pokud rekonstruujeme celý byt, patří bezesporu k těm největším investicím. Při rekonstrukci je totiž nutná výměna rozvodů, veškerých potrubí, obkladů a samozřejmě, nová podlaha. Již před samotným nákupem podlahy si musíme rozmyslet, o jaký typ podlahy máme zájem a jakou funkci má plnit. Nutno si uvědomit, že koupelna bude řádově sloužit dalších 5, ale i 20 let. Její vzhled proto není jednoduché změnit jako například vzhled obývacího pokoje, který dokážeme často přetvořit během několika minut.

Podlaha v koupelně má svá pravidla

Podlaha do koupelny se od ostatních částí bytu liší. Musí totiž splňovat více kritérií a nároků jak na užívání, tak na bezpečnost. Především by měla být bezpečná a protismyková, vzhledem k jejímu charakteru. S tím souvisí voděodolnost, která nám zaručí dlouhou životnost takové podlahy. Měla by se dát snadno a dobře čistit, protože v koupelně se obecně drží vlhkost a je tedy náchylnější ke vzniku různých plísní. Neposledním kritériem je estetičnost a trvanlivost podlahy. V dnešní době existuje již možnost vybrat podlahu, která bude odstínem odpovídat obložení na stěnách v koupelně nebo lze pořídit různé barevné kombinace.

Keramika je klasika

Keramická podlaha je nejoblíbenější a nejrozšířenější, proto se do koupelny skvěle hodí. Existuje nepřeberné množství dekorů, ze kterých lze kombinovat nejrůznější vzory. Splňuje i výše uvedené podmínky, co se bezpečnosti či trvanlivosti týče. Pro úklid je v podstatě takový typ podlahy ideální. Pro ještě pohodlnější uklízení sáhneme po větším rozměru dlaždic. Protiskluznost označují výrobci písmeny A, B a C, kdy písmeno C označuje, znamená nejlépe odolnou podlahu proti uklouznutí. Pokud se rozhodneme pro mozaiku, je třeba si uvědomit, že spáry mezi dlaždicemi musí být perfektně zadělané, právě kvůli vzniku různých plísní.