Pozorování divoké přírody nikdy nebylo jednodušší

Je krásné sledovat divoká zvířata v přírodě, ale bohužel ne vždy se podaří najít ten správný moment, abychom je zahlédli. Pokud chcete sledovat přírodu zcela unikátním způsobem, nabízí se vám fotopasti.

Fotopasti se osvědčily jako nejlepší způsob, jak pozorovat divoká a ohrožená zvířata v jejich přirozeném prostředí. Využívají je ochránci přírody, zoologové, přírodovědci i mnoho nadšenců. Dále pomáhají také myslivcům a lesníkům monitorovat přítomnost škodné zvěře nebo pytláků, vandalů či zlodějů dřeva.

Moderní fotopasti

Moderní fotopasti představují technologický skvost. Tato malá zařízení jsou velmi nenápadná a nachází se v kovovém maskovaném pouzdře, které lze na stromě jen těžko zaznamenat. Fotopasti jsou opatřeny citlivými snímači, které monitorují potřebnou oblast a pokud zaznamenají pohyb, tak pořídí perfektní snímek či video. Na trhu patří už řadu let mezi nejlepší značky fotopasti BUNATY, Acorn a BROWNING.

browning-recon-camo-trail-cam-l

Tyto fotopasti jsou neuvěřitelně rychlé a snímek pořídí za pouhý zlomek sekundy. Jsou určeny do exteriéru, takže je nezlomí ani špatné počasí, ani teplotní výkyvy. Nepotřebují být připojené přes kabel, jsou na baterie a tak je můžete umístit naprosto kamkoliv. Jelikož fotí a nahrávají jen v případě, že zaznamenají pohyb, vydrží jejich baterie velmi dlouho. Snímky i videa jsou ve vysokém rozlišení a ukládají se na paměťovou kartu. Fotopasti jsou vám k dispozici i s GSM modulem, který může nově pořízené snímky odesílat přímo na telefon jako MMS.

Pomocník při ochraně majetku

Fotopasti se nepoužívají jen pro pozorování zvířat, ale také jako inteligentní bezpečnostní prvek k domu. Mohou monitorovat vás pozemek a pokud se k němu přiblíží nezvaní hosté, fotopast je zaznamená. Díky svému maskování jsou stále více upřednostňovány před běžnými kamerami.