Pracovna pro skutečné profesionály

Pokud máte to štěstí, že máte možnost práce z domu, pak se neobejdete bez vlastní pracovny, do které se můžete uchýlit vždy, když budete potřebovat klid na soustředění a práci. Dnes e podíváme podrobně na to, co by vaše domácí pracovna měla obsahovat, jak ji vybavit a na závěr vám představíme několik šikovných vychytávek, které by se vám v kanceláři mohly hodit.

Než se posadíte k pracovnímu stolu

Ať už je náplní vaší práce cokoliv, bez kvalitního pracovního stolu se prostě neobejdete. Dejte si záležet jak na výběru materiálu, tak i provedení. Někdo potřebuje přihrádky na věci, jiný dává přednost minimalistickému stolu bez jakýchkoliv dalších prvků. Stejně je na tom i rozložení věcí na pracovní desce. Někomu stačí propiska a blok, jiný potřebuje věcí mnohem více a pořídí si tak různé stojany, šanony a desky, do kterých uloží vše potřebné. Vždy byste měli mít rozložené věci tak, aby vám nepřekážely, ale aby na druhou stranu byly vždy snadno po ruce. Dalším důležitým prvkem je kancelářská židle a na tu klaďte obzvlášť velký důraz. Musí být nejen pohodlná, ale také nastavená tak, abyste předcházeli případným zdravotním komplikacím, které může dlouhodobé sezení způsobit. Opěrka židle by měla být nastavitelná a stejně tak výška židle samotné, aby si je každý mohl přizpůsobit podle sebe.

Shlédněte také: Kardio cviky, básničky a finanční info

Aby byl ve věcech pořádek

Pracujete se spoustou dokumentů a bojíte se, že v nich za chvíli ztratíte s přibývajícím se množstvím přehled? Řešením pro vás budou praktické úložné prostory, díky kterým získáte mezi svými dokumenty přehled. Na větší množství dokumentů můžete použít složky, na jednotlivé listy budou lepší šanony, kde si můžete vše řadit podle potřeby (abecedně nebo podle data pořízení, tématu apod.). Pro lepší přehled boky šanonů opatřete ještě popisky. Pracujete-li s menšími lístky, pořiďte si přehlednou kartotéku.

Kam s počítačem

Pokud potřebujete ke své práci počítač, je na místě také otázka, kam jej uložit. Pracovní stůl by měl zůstat volný pro vaše potřeby, takže pokud nevyužíváte ke své práci notebook, ale stolní počítač, bude třeba pořídit speciální počítačový stůl. Ten je skvělý už z mnoha důvodů. Tak především disponuje prostorem pro bezpečné uložení jak samotného počítače, tak i monitoru. Navíc většinou disponuje i výsuvnou deskou na klávesnici, pomocí které můžete ušetřit místo na desce počítačového stolu. Samozřejmostí jsou otvory pro vedení kabeláže. Pro její snadnější organizaci a bezpečné uložení doporučujeme zakoupit sadu na uchycení kabelů, která obsahuje jak samolepicí pásky, tak úchyty, díky kterým kabely snadno upevníte ke stěně, nábytku a podobně. Při umisťování počítačového stolu nezapomínejte také na to, že monitor by neměl být naproti oknu, aby se vám z něj pohodlně četlo a neoslňovalo vás slunce.