Řemeslo dosud nevymřelo! Co všechno pro vás může vyrobit umělecký kovář?

V dnešní době sériových výrobků by se mohlo zdát, že ruční práce pomalu vymírají, o to cennější však poctivé unikáty jsou. Kdo se chce odlišit od davu a záleží mu spíše na kvalitě než na co nejnižší ceně, ten se obrací na profesionály, kteří svému řemeslu opravdu rozumí. U kovaných výrobků to platí dvojnásob.

Co výrobek, to unikát

Umělečtí kováři nabízí pestrou paletu výrobků od obrovských zakázek, jako jsou vstupní brány, ploty a vybavení vinných sklípků, přes nábytek, lustry, krbové náčiní, grily a interiérové dekorace až po drobné dekorativní předměty, k nimž patří svícny, umělecky zpracovaná čísla, kliky a klepadla. Věnují se také restauratérským pracím a dokážou účinně spolupracovat s architekty a bytovými designéry. Zvláštní kategorií, na které se může nejvíce projevit fantazie tvůrce, jsou kované plastiky do domu, zahrady, nebo třeba na průčelí. Necháte-li si vykovat jakýkoliv předmět na zakázku, máte stoprocentní jistotu, že kupujete originál. A kdo by nechtěl, aby jeho domácnost byla jedinečná?

Kované brány a ploty se mohou stát chloubou vašeho domu

Ručně kované brány a ploty dodají vašemu domu závěrečnou estetickou tečku a už z dálky budou působit spíše coby umělecké dílo než pouhý prostředek ochrany proti zlodějům. Nádherné jednokřídlé či dvoukřídlé vstupní brány nejrůznějších designů způsobí, že se návštěvy budou cítit, jako by vstupovaly do zámku. Realizace kovaných plotů a bran může být zhotovena přesně podle vašeho vlastního návrhu, stejně tak si ale lze nechat poradit od profesionála to nejoptimálnější řešení, které bude maximálně funkční a zároveň stylově sladěné s vaším domem. Lákavou možností je nechat si k oplocení vyrobit i další detaily ve stejném duchu, například truhlíky na květiny, poštovní schránku, mříže do oken oplocení balkonu, ohrádku pro psa či mříž u vchodu do vinného sklípku.

Dodejte interiéru punc historie

Kovaný nábytek se nádherně vyjímá v domácnostech zařízených v historizujícím, vintage nebo rustikálním stylu. Různé techniky kování a povrchové úpravy umožňují přizpůsobit design konkrétnímu přání klienta. Železo se výborně hodí k přírodním materiálům jako kámen, dřevo i sklo, nabízí se tedy prostor pro různé kombinace. K nejžádanějším kouskům kovaného nábytku patří pelesti postele s nádherným čelem, jídelní stůl a židle, zahradní lavice, nejrůznější police a botníky, konferenční stolky, rámy zrcadel a věšáky. Když je vhodně doplníte lustry, svícny a dalšími drobnostmi, bude to u vás vypadat jako ve šlechtickém sále.

Kovářství s tradicí

Hledáte-li poctivého, řemesla znalého kováře v Brně a okolí, sázkou na jistotu jekovářství Mittner, které se opírá o téměř třicet let zkušeností. S železem zde dokážou pravá kouzla a věnují se mu celou duší. To ostatně dokazuje úctyhodná galerie hotových realizací, kterou můžete obdivovat na jejich webových stránkách. Najdete zde jak soukromé zakázky, tak historické budovy rozseté po celé České republice i dalších zemích. Kdo upřednostňuje osobní jednání, může se zastavit v prodejně Mittner v Brně nebo blízké kovárně nacházející se v Rajhradicích.