Kde se zabydlet na noc v Praze s větší skupinou?

Cestovat po našem hlavním městě s větší skupinou kamarádů, či dokonce dětí je vždycky tak trochu dobrodružství. Nikdy nevíte, kde se vám kdo ztratí a také jestli vůbec seženete ubytování. Vydat se do Prahy bez zabookovaného hotelu ve dvou není až takový problém, se skupinou lidí jde ale o pěkný hazard.

Jedno je jisté. Ubytování pro skupiny byste si v Praze měli zabookovat předem, raději s větším předstihem. Ne každý penzion v Praze totiž má dostatek volných míst. S třídou dětí se vám navíc může stát, že narazíte na ubytování, které nebude úplně vhodné.

Je vybraný penzion vůbec přizpůsobený skupinám?

Především potřebujete dostatek volných pokojů. Jestliže cestujete s dětmi, měly by být ideálně na jednom poschodí či někde blízko sebe, ať nemusíte běhat po celém hotelu, až budete kontrolovat večerku. Dobré je také mít nějaké místo na setkávání – vestibul, salonek nebo místnost v restauraci. A přemýšleli jste, jestli bude kde zaparkovat autobus, pokud jím přijedete?

Máme tip na nově zrekonstruovaný penzion

Možná vám už došlo, že natrefit na dobré ubytování pro skupiny není v Praze až tak jednoduché. Jestliže už nemáte čas na dlouhé pátrání, přijde vám vhod náš tip na penzion Praha 5 s názvem Akát. Skupiny zde ubytují v 32 pokojích, z nichž 18 bylo loni rekonstruováno. Vejde se sem přes 100 osob, mají tady nekuřácký salónek pro setkávání celé skupiny. Parkování pro autobusy je zajištěno, avšak musíte jej hlásit minimálně týden předem. Dokonce jsou schopni zajistit bezplatnou úschovu zavazadel, jestliže přijedete mimo check-in nebo odjedete mimo check-out. Momentálně není hlavní sezóna, a tak se ceny pohybují od 280 do 350 Kč, za polopenzi si můžete připlatit. Penzion se navíc nachází na velmi dobrém strategickém místě, což je další věc ke zvážení. Leží jen 50 m od zastávek tramvaje, autobusu i metra Smíchovské nádraží, do centra se tedy dostanete do 10 minut. Co víc si můžete přát?