Sprchový box v malé koupelně

Co si budeme povídat, samozřejmě je lepší mít koupelnu velkou jako zámeckou komnatu, aby se vám tam vešla velká rohová vana, pračka, sušička, umyvadlo, skříňka, zrcadlo, koš na prádlo a všechny další náležitosti. Jenže co když bydlíte v bytě a na každodenní očistu je určena malá místnůstka? Pak se budete muset vzdát vany a zvolit sprchový kout. Ale nezoufejte, o nic nepřicházíte. I ve sprše si krásně odpočinete po dlouhém dni.

Wellness i v malé koupelně

Sprchový kout je skvělý způsob, jak ušetřit místo. Jestli jste zklamaní, že si ve stoje pořádně neodpočinete, nemusíte mít strach. Kupte si do sprchy plastovou židličku a efekt bude prakticky stejný. Vzdávat se nemusíte dokonce ani masážních trysek, protože se dají sehnat sprchové masážní boxy. Přestaňte litovat malé koupelny, protože omezený prostor rozhodně nemusí omezovat kreativitu. I menší místnost se dá zařídit se stylem a elegancí. A jak vybrat její hlavní prvek – tedy sprchový box?

Využijte rohů a výklenků

Ne nadarmo se hodně prodávají rohové sprchové boxy. Je to prostorově úsporné řešení, které však nabízí až nečekané množství místa uvnitř. Boxy určené do rohu jsou uvnitř docela velké, což je rozhodně praktičtější než sprchy, v nichž se sotva otočíte. Lepší než hranaté jsou boxy ve tvaru písmene D, ty jsou nejprostornější.

Místo uvnitř určitě využijte. Připevněte poličky na sprchové gely a šampony. Ušetříte prostor v koupelnové skříňce, a navíc budete mít vše hezky po ruce.

Chtějte vysunovací dveře

V nabídkách obchodů uvidíte různé dveře do niky a sprchové boxy s rozličným otvíráním. I když třeba skleněné dveře otevírající se do prostoru vypadají moc pěkně, vždy volte vysouvací variantu. Aby se vám pak nestalo, že při lezení ze sprchy budete bouchat dveřmi do pračky. Nejhorší, co můžete udělat, je pořídit místo dveří jen koupelnový závěs. Vsaďte se, že v malé koupelně bude všechno hned mokré, protože voda ze sprchového koutu dostříkne přes celou místnost.

Chystáte-li se zařizovat si stylově malou koupelnu, posbírejte inspiraci v e-shopu Levna-koupelna.cz. Počítají i s vybavením do skromnějších místností.