Jaké doplňky jsou vhodné do koupelny?

Při zařizování koupelny myslete nejen na výběr vhodných kachlíků, vany a umyvadla. Čeká vás totiž ještě výběr vhodných doplňků a nábytku. Na co nezapomínat a jaké vychytávky vám v koupelně mohou ušetřit některé starosti.

Co nesmí chybět?

V koupelně dbejte především na dostatek úložného prostoru, do kterého budete umísťovat nejen své pleťové krémy a sprchový gel, ale také potřeby na úklid, praní,  hygienické potřeby či hračky do vany vašich dětí. Proto je vhodné volit komodu pod umyvadlem, zabudované úložné prostory nebo s nimi počítat někde jinde v blízkosti koupelny. V koupelně by neměl chybět držák na ručníky či alespoň háčky, dále držák na toaletní papír, předložky, držátka na kartáčky, popřípadě „poličky“ na nejrůznější potřeby. Nezapomeňte ani na koš na prádlo.

Pár tipů

Pokud patříte do staré školy a stále používáte mýdlo na ruce, pořiďte si na něj mističku, která bude mít v sobě dírky, díky tomu přebytečná voda vždy odteče a vám toho z mýdla jednoduše více zbude. Hodit se vám v koupelně jistě bude také aromalampa, svíčky a sušené byliny, které užijete při romantické koupeli. Zkuste si někdy napustit vanu horké vody, zapálit svíčky, vsypat do vody nasušené byliny, zhasnout světla a jen relaxovat. Tento způsob relaxace je velmi účinný a skvěle uvolní celé tělo i smysly. Do koupelny můžete umístit i květiny. Dařit se v koupelně bude například kapradinám, ale také orchidejím, pokud máte v koupelně okno, kterým proudí sluneční světlo.

Minimalistická koupelna

Pokud příliš neholdujete různých doplňků a  zbytečnostem v koupelně, vsaďte na tzv. minimalistickou koupelnu, ve které svou hlavní roli hraje vana a umyvadla. Všechny ostatní potřeby jsou různě uschovány a vyniká jen čistota a jednoduchost. V tomto případě však potřebujete dostatečný úložný prostor, kam všechny věci dáte.