Jaké použít osvětlení do koupelny

Výběr koupelnového osvětlení je poměrně zdlouhavý proces. V koupelně jde především o očistu těla, takže je třeba zde dobře vidět, ale zároveň i o očistu ducha, která vyžaduje spíš intimní osvětlení. Jak to tedy vyřešit? Asi se shodneme na tom, že důležité je centrální svítidlo, které se postará o základní osvětlení celé koupelny.

Nabízí se několik variant svítidel do koupelny, tou první je klasické stropní svítidlo, do koupelen se často hodí jednoduché bílé kulaté svítidlo. Ovšem můžete se samozřejmě rozhodnout rovněž pro některou z výraznějších variant. K dispozici jsou vám připravena svítidla skleněná i plastová, bez ozdobných prvků i elegantně doplněna dřevem, kovem nebo křišťálem, záleží pouze na vašem vkusu, na velikosti koupelny a jejím celkovém ladění.

Jaká koupelnová svítidla frčí

Moderní je lesklý chrom či matný nikl, do moderní koupelny tedy směrujte svítidla z těchto materiálů, naopak rustikálního vzhledu dosáhnete použitím antické hnědé či mosazi. Nezapomeňte, že svítidlo do koupelny je třeba vybrat tak, aby mělo vysoké IP krytí, protože v koupelně je téměř neustále vysoká vlhkost a je třeba se vyhnout zranění proudem. Koupelnová svítidla jsou proto řešena tak, aby byla izolována proti možnosti vniknutí vlhkosti.

Co se týká světelného zdroje, můžete použít úsporné či halogenové žárovky, stále častěji se však vyrábí LED koupelnová svítidla, která mají zabudované LED žárovky či pásky, stačí si tedy vybrat barvu světla. Do menších koupelen jsou velmi vhodné také zabudovatelné bodovky. Ty jsou dnes také nejčastěji osazeny LED světelnými zdroji, které jsou výkonné a přitom úsporné. V koupelně je třeba vidět dobře především u zrcadla, proto se nad zrcadlo umisťuje další svítidlo. Tvary jsou různé, můžete použít spotové svítidlo třeba se dvěma světelnými zdroji, které si můžete jednotlivě nasměrovat, kam potřebujete.