Stůl, místo mnoha setkání

Stůl, ať jej známe v jakékoliv podobě, složí především k setkávání lidí. Některé stoly pak mají i další využití. Jídelní stůl, konferenční stolek, noční stolek, všechny tyto stoly nebo stolky plní jistou úlohu. Dá se tedy říci, že stůl je takovým středobodem rodiny. Scházíme se u něj na oběd, večeři nebo ve chvíli, když potřebujeme řešit rodinné záležitosti.

Vybírejte pečlivě

Stůl, ke kterému se posadí rodina, návštěva, manželka musíme vybírat s největší pečlivostí. Musí nejen ladit s interiérem, ale musí být funkční, pohodlný a hlavně by měl sloužit k tomu, k čemu je určen. Je dokázáno, že člověk, který sedí u stolu, pro sebe využije prostor o velikosti 40×60 cm. S tímto rozměrem počítejme při výběru. Nutno zohlednit také počet členů rodiny, případně připočítat návštěvu. Máte-li dostatek místa, rozhodně pořiďte stůl větší, klidně i kulatý. Výhodu mají ti, kteří kupují celou sestavu, tedy stůl a židle. Tím pádem odpadá výběr vhodných židlí. Nezapomeňte však, že pokud vstávám od stolu, židli musím povysunout, stůl se židlí by tedy neměl být nalepený blízko u stěny.

Co je teď „IN“?

V podstatě se vše odvíjí od vašeho vkusu a od financí, které máte k dispozici. V dnešní době je možné sehnat téměř cokoliv. Masivní dřevo, dřevotřísku, kombinaci dřeva a kovu, plast, oblíbené jsou také stoly z kompozitních materiálů. Na desce stolu se toho moc vymyslet nedá, proto se experimentuje na nohách od stolu. I zde opět záleží na materiálu. Pokud rádi stolujete a u stolu trávíte čas nejen v průběhu oběda, pak by stůl měl být dominantou vašeho domova. Záleží na celkovém charakteru bytu nebo domu. Obecně lze doporučit výběr vhodného stolu a židlí probrat s bytovým designérem, který má přece jen více zkušeností. Předejdete tím nevkusně vybranému stolu a tím pádem mrhání financemi.