Rekuperace vzduchu pomůže osvěžit váš dům a ušetří tisíce

Rekuperace vzduchu není jen doménou výrobních podniků. Můžete si ji pořídit i k vám domů. Jaké jsou její výhody? Čtěte v tomto článku.

Léto stále patří mezi nejoblíbenější roční období. Většina lidí ho má spojeno s příjemným počasím, dovolenou a odpočinkem. Poslední roky ale v létě prožíváme parné měsíce. Teploty kolem 40 stupňů nejsou nic výjimečného. I ve špatných věcech ale můžeme najít něco dobrého. Rekuperace Pardubice vám díky vysokým teplotám pomůže ušetřit spoustu peněz za topení.

Úspory v létě

Rekuperace vzduchu Pardubice staví na principu výměny vzduchu. Zvenčí nasává čerstvý vzduch, který smíchá s tím odpadním. Odpadní vzduch zpravidla dosahuje vyšší teploty, tím pádem dochází k ohřátí toho venkovního. Neustálou cirkulací a výměnou vzduchu tak nejenže ohřeje vnitřní prostory, ale také je pročistí od zápachu a dalších nechtěných látek.

Rekuperační jednotky Pardubice tak mohou fungovat i jako čistička vzduchu. Hodí se zejména v podnicích, kde je potřeba udržet dostatečně teplý, ale zároveň čistý vzduch. Při smíchání odpadního a venkovního vzduchu tedy nejprve dochází k jeho pročištění. Nemůže se tak stát, že by se zápach a jiné nežádoucí látky dostaly do venkovního vzduchu.

Osvěžení vzduchu

Rekuperace vzduchu přijde vhod i v zimě. Během studených měsíců ale plní úplně jinou funkci. Funguje totiž jako klimatizace. Během zimy by tedy mohla mít rekuperace opačný účinek, než požadujete. Používejte ji tedy jen v případě, že chcete vzduch v místnosti osvěžit. Jinak zaplatíte za topení ještě víc, než když byste rekuperaci neměli.

Díky rekuperaci vzduchu dosáhnete skvělých výsledků v zimě i v létě. Ať už vlastníte výrobní podnik, nebo chcete jen osvěžit svůj dům, neváhejte a pořiďte si tuto skvělou technologii. Ať už bude venku zima nebo teplo, rozhodně neprohloupíte. A vaše plíce vám za to poděkují.