Tip na luxusní vinylové podlahy inspirované přírodou

Potřebujete vyměnit podlahovou krytinu? Pak pozorně čtěte. V následujícím textu se dozvíte některé důležité informace o vinylových podlahách, které postupně dobývají svět. Jsou totiž kvalitní, odolné, a navíc i příjemné na pohled.

Posledním hitem jsou zejména podlahy z takzvaných tvrzených vinylových dílců. Tento druh vinylové podlahy je k dostání v různých typech, které závisí na druhu pokládky – celoplošně lepené, samolepící, plovoucí nebo volně položitelné.

Velkou výhodou vinylových podlah je také jejich rozmanitý design. Zákazník může vybírat z velké nabídky vzorů, dekorativních prvků a barev. To je však pouze jeden z důvodů, proč jsou u lidí vinylové podlahy tak oblíbené. Dalším, pravděpodobně ještě důležitějším faktorem, je fakt, že se hodí do suchých, ale i vlhkých místností. Díky tomu můžete najít vinylové podlahy v obývacích pokojích, ale také v kuchyních, nebo dokonce koupelnách.

Možná to zní jako pohádka, ale i v případě vinylových dílců je nutné být ve střehu. Je nutné vybrat správnou míru zátěže.

Jestli máte rádi přírodní materiály, a chcete si pořídit opravdu kvalitní vinylovou podlahu, která vás nezklame, pak vybírejte z nabídky Designflooring. Kvalitou a zpracováním si vás tyto podlahy získají hned na první pohled. Nehledě na to, že k dostání jsou opravdu výstavní kousky, které vzhledem věrně kopírují přírodu.

Vinylové podlahy od společnosti Designflooring

Kdo si potrpí na kvalitu, ten si určitě vybere z nabídky firmy Desinglooring. Pravděpodobně není nutné dále zmiňovat, že se jedná o spolehlivou společnost, která vyrábí poctivé podlahové krytiny. Za Designflooring totiž hovoří dlouholetá tradice. Kořeny společnosti Designflooring sahají 40 let do minulosti. Firma je původem z Velké Británie a v současnosti své produkty distribuuje po celé Evropě.

V nabídce společnosti Designflooring naleznete vinylové podlahy, které se skvěle hodí do domácích, ale i komerčních prostor. Navíc je možné vybírat z celé řady dekorů, které jsou inspirované tepaným plechem, přírodním kamenem, ale také skutečným dřevem. Jednotlivé podlahové krytiny jsou běžně k dostání v různých variantách. Je možné zakoupit vinylové podlahy ve formě pásů i čtverců, které je možné pokládat třemi základními způsoby. Konkrétně máme na mysli celoplošné lepení k podkladu, pokládku plovoucím způsobem a v neposledním případě také pokládku na volno.

Asi není nutné zmiňovat, že k výrobě vinylových podlah Designflooring se využívají pouze vysoce kvalitní materiály, které disponují úžasnou odolností, stabilitou, ale také nádherným vhledem. Není tedy žádný důvod, proč takové podlahy neumístit do bytových i komerčních prostor. Nehledě na to, že jsou vinylové podlahy Designflooring vhodné i pro podlahové vytápění.

A jaké konkrétní kolekce výrobce Desingflooring nabízí? To si hned povíme.

Kolekce Michelangelo – správná volba do koupelny

Líbivý dekor je z drtivé většiny tvořen italskou mozaikou, tepaným plechem, nebo španělskou kamínkovou dlažbou. Kolekce Michelangelo má třídu zatížení 32/41, což znamená, že se skvěle hodí do domácnosti s velkou zátěží, nebo do komerčních prostor se střední zátěží. Michelangelo je správnou volbou také do koupelny, protože skvěle snáší vlhkost. Tloušťka lamely 2,5 mm, nášlapná vrstva 0,5 mm. Pokládka vinylové podlahy Michelangelo se provádí celoplošným přilepením k podkladu.

Kolekce Art Select – když se spokojíte s tím nejkrásnějším

Jedná se o kolekci pro fajnšmekry. Kolekce Art Select je považována za vlajkovou loď mezi vinylovými podlahami značky Designflooring. Základním kamenem úspěchu je velký výběr dekorů. Zájemce může vybírat z více než dvou desítek realistických a špičkově zpracovaných dekorů. Těšit se může zejména na motivy dřeva (zejména dubu atd.), ale i kamene (vápencové dlažby atd.).

Mezi další výhody vinylové podlahy Art Select patří vysoká zátěž – 34/43. Díky tomu se podlahy skvěle hodí pro domácí i komerční využití. Závěrem je vhodné zmínit, že tloušťka jedné lamely je 3 mm. Nášlapná vrstva odpovídá 0,7 mm, což je dvakrát více než u běžné podlahy z vinylu.

Dílce jsou určeny k celoplošnému přilepení k podkladu.

Van Gogh – velké lamely, vysoká zátěž

Kolekce je pojmenovaná podle holandského malíře Vincenta Van Gogha. Čím jsou tyto vinylové dílce specifické? Zejména velkými lamelami, které mají velikost 1219 x 178 mm. K dostání jsou navíc ve více než 30 realistických dřevěných motivech. Vybírat můžete z různých motivů. Například bukového, dubového, javorového, sekvojového, cypřišového dřeva.

Vinylové podlahy Van Gogh snesou vysokou zátěž, proto se skvěle hodí do bytových, ale i komerčních objektů.

A teď pár slov k technickým parametrům. Tloušťka jedné lamely odpovídá 3 mm, nášlapná vrstva je 0,5 mm. Jednotlivé dílce jsou určené k celoplošnému lepení.

LooseLay – snadno a rychle

Skvělé akustické vlastnosti a vynikající redukce zvuku, to jsou dvě ze základních vlastností této podlahové krytiny. Velkou výhodou je také snadná pokládka. Instalace vinylové podlahy LooseLay je opravdu snadná a rychlá. Jak to? Protože podlahy LooseLay se pokládají na volno. To znamená, že se nemusí lepit, ani nemají zámkový spoj.

Své využití najdou zejména v komerční sféře. Konkrétně zejména v kancelářích, nákupních centrech, ale i ve zdravotnických prostorách.

Pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu z kolekce LooseLay, můžete si vybrat celkem z více než tří desítek motivů. Na výběr jsou dekory různých druhů kamene a dřeva.

Závěrem už zbývá říct jen několik technických údajů. Lamely mají tloušťku 4,5 mm a nášlapná vrstva 0,55 mm.

Palio Clic – vinylové dílce se zámkovým spojem

Třída zatížení 32/41 je zcela dostatečná pro středně zatížené komerční prostory, ale také pro vysokou bytovou zátěž. Podlaha se dodává v podobě vinylových dílců se zámkovým spojem. Dílce mají 0,4 mm silnou nášlapnou vrstvu. Lamela má tloušťku 4,5 mm.

A jaké jsou k dostání dekory? Různé. Zákazníci mohou vybírat z 8 dekorů dřeva a 4 unikátních dekorů kamene.

Kompletní vzorník a ceník naleznete na stránkách http://www.barkotex.cz/podlahy/vinylove-dilce/designflooring.