Tribal nábytek

Pokud jste duší cestovatelem, milujete vůně dálek, jedinečnost rozmanitých kultur a vždy si ze svých cest rádi odvezete nějakou památku na místo, kde jste strávili kus svého života, pak se vám rozhodně bude líbit i nová móda v oblasti nábytku.

Domorodý nábytek

Tou je tzv. Tribal furniture, možno volně překládat jako kmenový nábytek. Jedná se o nábytek, která má evokovat exotické dálky, orient, Afriku či jiné kouty světa. Takový nábytek ve vašem interiéru vytvoří zcela unikátní atmosféru, ozvláštní jej a přinese do něj i kus přírody, jelikož tento druh nábytku pracuje především v masivním dřevem či kamenem.

Je jen na vás jaký kousek tohoto zajímavého nábytku si do svého interiéru zvolíte. Můžete volit vyřezávané či interzované skříňky, které kombinují masivní dřevo s nejrůznějšími exotickými motivy a často i pestrými barvami. Zároveň můžete volit křeslo či sedačku, které mají často minimalistické tvary, jsou jednoduché, a přesto na první pohled zaujmou.

Kde ho najít?

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv kus nábytku, vždy je dobré udělat z něj v místnosti solitér, tedy věnovat mu dostatečné množství prostoru, díky kterému tento kus nábytku vynikne, zaujme a bude vás těšit pokaždé, kdy do místnosti vstoupíte.

Pokud vás tento druh nábytku zaujal, pak je velmi důležité vědět kde hledat. Na velké obchodní řetězce s nábytkem zapomeňte. Pokud zde totiž nějaký takový kus nábytku přeci jen objevíte, rozhodně bude postrádat jakousi duši. Je tedy mnohem lepší šmejdit po bazarech a antikvariátech, kde se dá takový kus nábytku občas objevit. A nebo si můžete nechat takový kus nábytku dovézt přímo ze země, kde je vyráběn, což je ovšem poměrně drahá varianta. Potom však budete mít svůj kus nábytku ještě více rádi.