I mobilní klimatizace vám vykouzlí v interiéru příjemné klima

V horkých letních dnech si zřejmě představujete, jak máte v obývacím pokoji klimatizaci, která vám vykouzlí v místnosti příjemnou teplotu. Bohužel, klimatizace jsou poměrně nákladnou záležitostí, ovšem sehnat se dají i levnější alternativy, jako je mobilní klimatizace. V následujících řádcích vám prozradíme, jak dané zařízení vůbec funguje.

Jaké výhody a nevýhody má mobilní klimatizace?

V první řadě vás nadchne přijatelná pořizovací cena. Oproti nástěnným klimatizacím vás ta mobilní vyjde levněji až o dvě třetiny. Cena se pohybuje od 10 000 do 15 000 korun, i když sehnat se dají klidně i dražší varianty. Záleží na tom, co od daného modelu očekáváte.

Jestliže navíc využijete klimatizaci jen během letní sezóny k ochlazení interiéru, potom se nabízí i jako nejvýhodnější řešení. Stejně tak je její předností mobilita, takže si přístroj můžete přesouvat z místnosti do místnosti. Jednou vás zchladí v obývacím pokoji, když se budete dívat na televizi, podruhé zase v kuchyni při vaření.

Samozřejmě má mobilní klimatizace i menší nevýhody. Součástí zařízení jsou hadice a výfuk, přičemž přes dané prvky se odvádí teplý vzduch pryč z místnosti. Jednou z možností je vyvést trubici skrze okno, ale zase ho musíte mít neustále pootevřené, a potom by klimatizace ztrácela svůj význam. I takový nedostatek má však řešení, a tím je těsnící vložka do okna, která se instaluje mezi křídlo a rám okna, a tím pádem přes ni nepronikne zvenčí teplo.

Kde koupit klimatizaci do bytu?

Jestliže hledáte prodejce, jenž se specializuje na klimatizace do bytu, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu vzdusin.cz. V jeho nabídce najdete přenosné klimatizace, ale také klimatizace nástěnné či ventilátory vzduchu. Podívejte se tedy na pestrý sortiment a pusťte se do výběru, po sezóně jsou ceny ještě nižší.