Ušetřete za spotřebu vody!
Chcete snížit spotřebu vody a nebo ušetřit? Pak věnujte následujícím řádkům řádnou pozornost. Dozvíte se totiž, jak lze ušetřit peníze za vodu při běžném bydlení.
Sprchujte se!
Patříte mezi lidi, kteří si raději potrpí na horké vaně? Pak na vás snad zapůsobí roční vyúčtování vody. Zkuste doma experimentovat. Chcete-li vidět rozdíl mezi plně napuštěnou vanou a jedním vysprchováním, tak není nic jednoduššího, než si při sprchování zavřít odtékání vody a po umytí se podívat, kolik vody jste to vlastně spotřebovali. Nejčastěji se jedná o polovinu a méně spotřebované vody. Tím pádem tu máme jednoduchou rovnici. Jedna plná vana a nebo dvě až tři osprchování. V jednom měsíci to neudělá zas takový rozdíl, ale věřte, že u tříčlenné rodiny v řádu měsíců to už bude pěkná částka.
I v kuchyni se dá ušetřit.
Pár tipů, které ušetří nejen peníze, ale i drahocenný čas můžeme využít i v kuchyni. Například je všeobecně známo, že mytím nádobí v myčce spotřebujeme méně vody než mytím nádobí v ruce. Nespornou výhodou je právě i časová úspora. Moderní myčky mají na výběr z mnoha programů a proto je důležité i tomuto věnovat pozornost, a vybrat ten nejvhodnější. Pokud myjete nádobí v ruce pod tekoucí vodou, pomůže vám páková baterie. V obchodech je možné koupit i nástavec, který sníží průtok vody, avšak zvýší tlak, tudíž účinek je stále stejný. Pokud patříte mezi ty, kteří pijí vodu z kohoutku, pak pravděpodobně necháváte vodu tzv. odtéct a až poté si nalijete do skleničky studenou vodu. Dobrým tipem, jak ušetřit i tuto vodu je například její zachycení do konvičky, kterou používáte na zalévání květin. Někomu to může připadat úsměvně, ale při dnešní ceně vody a průměrném vodném a stočném 85,- Kč za kubík už člověk musí přemýšlet, jestli se bude koupat v plné vaně a nebo za ušetřené peníze vyrazí s rodinou v létě k moři.