Žijeme na samotě díl 2.

Hluk velkoměsta, neustály shon a stres vyhání stále více lidí buď na periferie měst, popřípadě do vesnic. Pro někoho jsou však i tyto lokality až příliš hlučné a proto vyhledává život na úplných samotách. Ty jsou v mnoha ohledech romantické a přinášejí spoustu výhod. Každá mince má však dvě strany a proto život na samotě přináší i mnoho nepříjemnosti. Dnes se podíváme, jaké peripetie by mohl život na samotě přinést.

Spojení s okolním světem
Pokud se rozhodneme žít na samotě, musíme počítat s tím, že spojení s okolním světem bude trochu problematické a to hned v několika směrech. Tím prvním je to, že je vše daleko, což znamená, že bez automobilu se neobejdeme. Do krámu, práce ale i s dětmi do školy budeme muset dojíždět a to leckdy i dlouhé kilometry. Děti navíc budou mít problém dostat se ke svým kamarádům, pokud budete žít na opravdu velmi opuštěném místě.
V těchto lokalitách bývá často problém i s mobilním signálem a také internetovým připojením. A nečekejte zde ani plynovou přípojku. Vytápění budete muset řešit starou dobrou dřevěnou cestou. S cestami jako takovými budou také problémy. Pokud zapadáte a o cestu se vám nikdo nebude starat, doporučujeme 4×4 jinak to nepůjde.listing_42731365417767-domy-samota-v-nadhernej-prirode-na-velkom-a-rozsiahlom-pozemku

Izolace
To proč samotu vyhledáte, se může časem stát největším problémem. Samota a izolace od lidí může časem škodit. Je proto zapotřebí hledat taková místa, kde budete mít alespoň nějaký kontakt s lidmi v okolí. A sem tam nějaký ten soused vždy přijde vhod.332420-top_foto1-g3xuh

Špatná dostupnost

Pokud si přeci jen usmyslíte, že si pořídíte dům na samotě, budete muset buď stavět na vlastní pěst, popřípadě dlouho hledat dům, který se vám bude co nejvíce líbit. Opravdu pěkných samot dnes již moc nenajdete, a pokud ano, budete muset zamířit do příhraničních oblastí, kde budou k dispozici jen domy vyžadující poměrně velké investice na svou renovaci.