Už máte nachystané velikonoční ubrusy, záclony a jiné dekorace?

Velikonoce jsou téměř za dveřmi, a i když je letos nejspíš budeme muset trávit doma, můžeme si je udělat aspoň trochu hezké. Vyzdobte si dům či byt velikonočními dekoracemi ještě více než obvykle, ať se naladíte na sváteční atmosféru.

Ne každý si potrpí na dekorace ve stylu figurek králíčků a oveček. Pokud nejste příznivci těchto lapačů prachu, vyzdobte si domov praktičtěji, třeba díky tematickému bytovému textilu.

Do kuchyně patří velikonoční ubrus

Je jedno, jestli ubrus na stole máte celoročně, nebo ne. Pokud ano, pořiďte si ubrus v metráži s velikonočním motivem. Jestliže ne, kupte pouze kusový a dejte ho doprostřed stolu. Vytvoří sváteční atmosféru a bude vám ji připomínat při každém stolování.

Máte malé děti a bojíte se, že při první společné večeři bude ubrus polit šťávou? Pak nehleďte tolik na estetické hledisko a určitě pořiďte PVC ubrus v metráži. Některé velikonoční vzory se zajíčky nebo kuřátky jsou velmi pěkné. Hezký výběr velikonočních ubrusů najdete na Datne.cz.

Do velikonočních motivů se může obarvit i další bytový textil

Co byste řekli na záclony s kuřátky? Už je to na vás moc? Nemusíte vybírat vyloženě velikonoční motivy, zkuste nakoupit motivy jarní. Pastelové barvy, žlutou, světle zelenou či růžovou. Váš domov by se měl probudit ze zimního spánku a povzbuzovat vás v pozitivním myšlení.

Stejné pravidlo platí pro povlečení, ručníky, utěrky, potahy na sedačce. Výměnou bytového textilu dokážete svůj domov proměnit k nepoznání.

Zasaďte si zelené bylinky

Velikonoční dekorace vás nemusí stát skoro nic. Vezměte trochu vaty a zasaďte si obilí. Případně rovnou nějaké bylinky, které se dají konzumovat. Slyšeli jste už o microgreens? Řeřicha, červená hořčice, bílá ředkev a mnohé další můžete zasadit a za pár dnů konzumovat. Obsahují spoustu vitaminů, které na jaře tělo potřebuje.