Vybíráme pelíšek pro psa do bytu či domu

Uvažujete, že si pořídíte dalšího člena rodiny? Tedy toho čtyřnohého, který dokáže občas slušně zaštěkat? Pokud ano, rozhodně byste měli myslet na jeho maximální pohodlí. Přece nechcete dopustit, aby ležel v interiéru na nějakém kusu hadru, případně na čemkoli jiném nepohodlném. Dopřát mu maximální možný komfort přitom můžete velmi jednoduše. Stačí pořídit správný pelíšek. Jak jej ovšem vybírat? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Speciální ortopedické matrace

Jestliže se vy sami chcete dokonale vyspat a dopřát si maximálního komfort, zvolíte zdravotní matrace. U psů je to podobné. K dispozici jsou pro ně speciální matrace pro psy, které jsou označovány jako ortopedické. Vyznačují se výškou okolo 15 cm a vysoce jakostním materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Nejčastěji se jedná o pěnu s tvarovou pamětí. Ta se dokáže velmi efektivně přizpůsobit tělu vašeho domácího mazlíčka, který se bude cítit pohodlně. Výborně slouží i psům majícím obtíže s pohybovým aparátem.

Elegantní pelechy pro psy

Moderní pelechy pro psy dokážou na rozdíl od matrace nabídnout i zvýšené okraje a různě tvrdý povrch. Každý pes má rád odlišnou tvrdost matrace, dopřát mu můžete takovou, jež mu bude vyhovovat. Mimo klasického okraje může být pelech vybaven kožešinou. Pří výběru pelechu je vhodné dbát na jeho jednoduchou údržbu a také na případnou přítomnost protiskluzové vrstvy.

Na velikosti psa záleží

Určitě vybírejte konkrétní pelech nebo matraci podle velikosti vašeho mazlíčka. Rozdílná psí plemena vyžadují specifické podmínky. Například takovému kokršpanělovi nebo bíglovi by zřejmě pelíšek určený pro miniaturní plemena typu čivav vyhovoval jen těžko. Pokud si chcete být rozměry jistí, jednoduše si délku psa při spánku změřte a připočtěte k ní cca 20 cm. Poté dle rozměrů pelíšek vyberete.