Vybíráme pracovní stůl

Pracovní stůl je velmi důležitým kusem nábytku, jehož výběr bývá často podceňován a odbýván. Jenže u stolu trávíme dennodenně hned několik hodin a tak je důležité dát si záležet na kvalitě zpracování.

Design

Ještě než se zaměříte na kvalitu zpracování stolu, je důležité vědět, jaký design by váš stůl měl mít. V dnešní štědré nabídce totiž najdete celou řadu naprosto odlišně vypadajících pracovních stolů. Nejlepším řešením je ladit nábytek do podobného stylu jako je i celý zbytek pokoje, který vybavujete. Pokud se nedá toto pravidlo uplatnit, pak je dobré se zaměřit na způsob využívání nábytku a také na místnost jako takovou, zda je pro ní vhodné něco tradičnějšího, popřípadě zda se můžete pustit uzdu fantazii.

Materiál

Tou nejlepší sázkou na jistotu bude v tomto případě dřevo. Nejlepší by byl samozřejmě masiv, který má dlouhou životnost. Ovšem s kvalitou je spojena i vyšší cena a tak mnoho lidí volí variantu dýhované dřevotřísky. U té musíte počítat se zákonitě nižší životností než je tomu u masivu, ovšem cenové hladiny jsou daleko únosnější. Vybírat můžete také z kombinace dřeva a kovu, která zaručuje o něco bytelnější konstrukci nábytku. Pro standardní kancelářskou práci, kdy stůl není příliš zatěžován, však dřevotříska stačit bude. Nečekejte však velké zázraky.

Tvar

Tvar se bude odvíjet především od prostoru, do kterého chcete stůl umístit, nejčastějším řešením je klasický obdelníkový tvar stolu, který je přisunut ke zdi. Zde bude hrát svou roli především velikost stolu. Dalším velmi populárním tvarem je rohový stůl, který celkem efektivně řeší problematiku málo míst v místnosti.

Nezapomeňte na kvalitní židli

A když už budete v tom vybírání stolu, rozhodně pořiďte i kvalitní židli. Na ní rozhodně nešetřete a dopřejte svým zádům maximální možný komfort.