Jak vybrat správný obraz do interiéru?

Obrazy jsou v našich interiérech skutečnou klasikou. Pokud s tím souhlasíte a aktuálně vybíráte ten pravý, možná se dostáváte do situace, že přesně nevíte, jak ten správný vybrat. Od toho jsou však naše rady. To první, na co je třeba se zaměřit, to je motiv. Dnes existují moderní obrazy do bytu, které z hlediska motivů rozhodně nezklamou nikoho. Může se jednat nejenom o klasické malby, ale může se jednat také o fotografie. Pokud si uděláme přehled těch nejzajímavějších, které existují, zcela určitě bude dominovat:

  • Příroda – fauna a flóra
  • Abstrakce
  • Lidé a místa, kde žijí

Nezapomínejte také na správnou velikost

Ano, i to je jeden z aspektů, na který se zcela přirozeně doporučujeme zaměřit. A to proto, že současný trh umí nabídnout mnoho možností, jak vybrat obraz. Jsou to jak drobné malby, tak to jsou i obrazy velké, nebo dokonce několikadílné. Ty následně vytvoří jeden celistvý prvek. Pokud si kladete otázku, jaká velikost je ta pravá, je určitě třeba zohlednit hlavně velikost volné plochy, kam ho chcete umístit. Je třeba, aby zde takový obraz dominoval, ale zároveň je třeba, aby nezabíral skutečně celou plochu a aby vše působilo stále svěže a také vzdušně.

Do jaké místnosti obraz kupujete?

Ano, i toto je třeba při vašem výběru zohlednit. A to hlavně v souvislosti s použitým motivem, nebo barevným nádechem, či velikostí rámu. Je jasné, že třeba moderní obrazy do ložnice by měly umět nabídnout hlavně pocity uklidnění. Pokud jde o obrazy do obývacího pokoje, je možné vsadit na již zmíněnou abstrakci, nebo na odvážnější motivy. Pokud přemýšlíte o obrazu třeba do tmavší chodby, je více než jasné, že ten by měl daný prostor spíše prosvětlit. I podle toho byste měli vybírat tento doplněk do interiéru, který by ani u vás rozhodně neměl chybět. Zvláště dnes, když je výběr skutečně velký a ceny jednotlivých možností jsou skutečně nízké.