Pokojovka pro pěstitele začátečníky? Pořiďte si zamioculcas

Rádi byste si do vašeho interiéru pořídili množství pokojovek, ale patříte spíše mezi pěstitele začátečníky? Nemusíte zoufat. Existují totiž osvědčené pěstitelské klasiky, které doslova „nezahubíte“, i když je zapomenete zalívat, hnojit a pečovat o ně. Mezi ně patří právě zamioculcas, který navíc dokonale osvěží vzhled každé domácnosti.

Zamioculcas

Zamioculcas můžete znát také pod názvem kulkas zamiolistý, který dnes vévodí řadě interiérů. Snadno jej seženete v prodejnách s pokojovými rostlinami i ve větších hobby supermarketech. Velkou výhodou zamioculcasu není jen jeho vzhled, ale také odolnost a snadné pěstování.

Odolný a krásný

Zamioculcas je tak ideální pro zaneprázdněné pěstitele, kteří na své pokojovky často zapomínají, popřípadě nejsou příliš často doma. I když se na první pohled může zdát, že rostlina to zvládne bez jakékoliv péče, čas od času bude potřebovat vydatnou zálivku. Zalévat zamioculcas stačí jednou za 14 dní, určitě jej nezalévejte denně! Rozhodující také je roční období a to, kde máte rostlinu umístěnou. Kontrolu dostatečné zálivky můžete provést tak, že si na substrát sáhnete, zda je suchý, popřípadě zapíchnete do substrátu dřevěnou špejli. Pokud se na ní nic neuchytí, je potřeba pokojovku zalít.

Dopřejte mu světlo

Zamioculcas potřebuje dostatek světla. Stačí ho tedy umístit na místo, ideálně vyvýšené, kde na něj půjde dostatek denního světla, nemusí se nutně jednat o přímé sluneční paprsky. Špatné umístění mu totiž může zbytečně ublížit. Snažte se vyhnout umístění v tmavé chodbě, popřípadě hned k oknu. Vhodné stanoviště je například na komodě či skříni, kde si bude moci v klidu lebedit. Zamioculcas potřebuje ke svému růstu klid.

Moderní doplněk

Skvělé je, že právě tato nenáročná pokojovka je velmi moderní a oblíbená. Okouzlí vás svým vzhledem a tím, jak snadno dokáže zútulnit interiér.