Vyrobte si vlastní nábytek

Jste domácí kutil a lákají vás výzvy vyrobit si něco sám pro svůj interiér? Pak jste tu správně, protože dnes se budeme věnovat nábytku, který si můžete vyrobit sami doma. Výhodou je pochopitelně jeho nízká pořizovací cena a v neposlední řadě také originalita, protože budete jediní, kdo bude takový kousek vlastnit. Podívejte se na to, čím můžete svoji domácnost vybavit pomocí šikovných rukou a potřebného materiálu.

Zbavte se přebytečných palet

Zůstaly vám doma nějaké palety ze stěhování a vy nevíte, jak je vhodně použít? Pak pro vás máme hned několik šikovných nápadů, které se vám jistě budou líbit. A začneme hned tím nejpopulárnějším a tím jsou křesla z palet. Návodů, jak je sestavit, je na internetu mnoho a liší se vždy pouze tím, že jednotlivá křesla mohou mít různé konstrukce a velikosti. Zůstat ale nemusíte pochopitelně jen u křesel. Z dřevěných palet totiž snadno vytvoříte i konferenční stolek, taburet, nástěnnou polici či knihovnu. Než se však pustíte do samotného sestavování nábytku, nezapomeňte paletě důkladně obrousit hrany, které by vám mohly způsobit nepříjemné poranění. Nábytek z palet se většinou nechává ve své přirozené podobě, ale rozhodně vám nic nebrání v tom, abyste jej nalakovali nebo mu dopřáli nějakou atraktivní barvu.

Tip pro vás: magazín o podnikání, magazín o zdraví, finanční zprávy

Recyklujeme odpad

Staré plastové lahve vám mohou posloužit k vyrobení atraktivního nábytku? Nevěříte? PET lahve stačí poskládat do tvaru kruhu a vždy klást další vrstvu hrdlo proti dnu. Vše důkladně upevníte například pomocí izolepy a máte základ pro vás budoucí taburet. Ten už jen opatříte vrstvou bublinkové fólie, měkkého molitanu a obalíte látkou a jedinečný originální taburet je na světě. Plastové lahve ale můžete využít více způsoby. Osvědčilo se například jejich využití jako květináče – stačí ustřihnout hrdlo a spodní část nabarvit, případně ponechat v takovém odstínu, v jakém je. Květináč můžete zavěsit nebo jednoduše položit například na parapet. Jako květináče můžete také použít staré dřevěné krabice od vína, které jen nabarvíte. Pokud se vám doma povalují staré kusy nábytku po babičce, i ty můžete efektivně využít. Často se jedná o cenné kousky, které pouze věkem dostaly značně zabrat. Stačit vám tedy budou drobné opravy a nový lak, který během několika minut promění starý nábytek v moderní kousek, který by vám mohli lidé závidět. Zpracovat můžete i staré odřezky z látky, pomocí kterých vyrobíte jednoduchý a především pohodlný sedací vak. Pokud doma naleznete například i staré sklenice na zavařování, mohou vám posloužit jako květinové vázy, když jim věnujete trochu péče a ozdobíte je barvami na sklo nebo třeba jen kusem provázku a několika přírodními materiály. Využít je ale můžete i jako neobvyklé svícny na váš stůl.