Vytvořte si úložné prostory ve zdech

Výklenky a niky se v interiérech našich praprababiček těšily velké oblibě. V některých plála petrolejka. Jinde visel svatý obraz. Ti praktičtější v nich ukládali kuchyňské náčiní. Ve starých stavbách tato místečka nejsou žádnou ojedinělostí. Přitom stejného výsledku je možné dosáhnout i v novostavbách.

Potřebujete umístit umělecké dílo na bezpečné místo? Výklenek či nika je naprosto ideální. Díky prohlubni ve zdi nebude dekorace na ráně. Stejně dobře poslouží i pro rodinné fotografie, nebo jiné zdobné předměty. Samotné výklenky či niky můžete také ozdobit. Uvnitř může být koláž nebo tapeta. Zdobí se však také okolí. Vykládá se například kameny či cihlami.

Nábytek je těžký, zmenšuje prostor a zachycuje prach. Když ale potřebujete úložné prostory, většinou sáhnete do peněženky a zaplatíte si novou komodu. Přitom stačí do výklenku zabudovat dřevěné police a nová stěna je na světě. Jednoduše se udržuje a nepřekáží ani automatickému vysavači. Niky se často využívají v koupelnách. Získáte tak police na nejrůznější hygienické potřeby. Nebo sem můžete instalovat celý sprchový kout.

Kdopak vám to vyhloubí?

Bude potřeba řemeslník, který se tímto typem staveb zabývá. Nemusíte hledat dlouho. Vyřešte vše zadáním poptávky na úpravy interiéru na Poptávej.cz. Pro poptávajícího je tento krok zcela zdarma. Napíšete sem rozměry budoucího výklenku či niky, účel, lokalitu a další technické detaily. Můžete přiložit ilustrativní obrázky i fotografie. Poptávku zkontroluje pracovník portálu a vše s vámi probere po telefonu. Teprve po odsouhlasení putuje nová zakázka do světa. Reagují na ni skuteční zájemci z okolí. Do emailu vám posílají cenové nabídky. Uděláte si přehled o trhu a vyberete tu nejlepší možnost. Na všem ostatním už se domluvíte se svým vybraným dodavatelem.