Proč se při stěhování bytů spolehnout na profíky?

Stěhovat se vážně nemusí být horší než vyhořet, aspoň za předpokladu, že si nebudete hrát na hrdiny a obrátíte se na odborníky. Stěhování s odbornou pomocí nemusí být drahé, ba naopak získáte řadu výhod.

Najmout si profesionální stěhovací služby na stěhování bytu není ani ostuda, ani nerozumné plýtvání penězi. Jestliže vás změna bydliště čeká, obraťte se na stěhováky!

Co můžete očekávat?

Prostě zavolejte a zkuste popsat, jak velký byt potřebujete přestěhovat, kolik máte věcí. Profesionálové s dostatkem zkušeností jsou schopní přibližně odhadnout, jak velké auto a kolik pracovníků bude nutných. Zeptají se vás na těžká břemena, za ta obvykle bývá příplatek, i na patro. Některé stěhovací společnosti si berou příplatky za stěhování bytů ve vysokých patrech.

Řada společností půjčuje stěhovací potřeby, respektive obalový materiál. Zapůjčí vám krabice, bublinkové fólie a vše potřebné. Nebudete tedy muset řešit, kde to sehnat, případně co s tím dělat po stěhování. Vše si prostě půjčíte a následně vrátíte. Stěhováci mohou taktéž demontovat a následně smontovat nábytek.

Velkou výhodou je také pojištění odborníků. Kdyby se vám něco rozbilo při stěhování svépomocí, máte problém. Pokud už něco rozbijí profesionální stěhováci, což se stává zřídkakdy, získáte náhradu, protože jsou pro takové situace dobře pojištěni.

Kolik stěhování stojí?

Záleží na velikosti bytu. Za levné stěhování s jednou dodávkou a 2 pracovníky dáte od 1000 Kč za hodinu. Dva pracovníci a větší auto stojí 1200 Kč/hod. Musíte však uvážit, že v této částce je obsaženo všechno. Už neplatíte nic za benzin, nemusíte pořizovat svačinu pro kamarády, kteří vám přišli pomoci, nekupujete krabice. A hlavně si ušetříte starosti. Zkuste poslat nezávaznou poptávku online třeba společnosti Pražské stěhovací služby. O víkendu stěhuje bez příplatku.