Zavřete dveře!

Když přicházíte do domu či bytu, tak se u nich pravděpodobně dlouho nezdržíte a ani na návštěvě vás nenapadne po nich jakkoliv pokukovat, pokud tedy nebudou puntíkované nebo jiným způsobem jedinečné. Přitom na tuto část domova jsou kladeny téměř nejvyšší nároky a například jejich vzhled je jedním z nich. Dveře, hlavně ty vchodové jsou první, čeho se dotýkáte při příchodu domů a poslední, když domov opouštíte. Někdo může dveře vnímat i jako takovou vstupní bránu do svého soukromí, neboť právě oddělují vnější svět od toho našeho.

Nejsou dveře jako dveře

Rozdílnost můžeme najít hned ve zpracování dveří. Dveře vedoucí do bytu jsou považovány za dveře interiérové, kdežto dveře do domu jsou vchodové, tudíž jsou zde použity lepší materiály a plní funkci ochrany. Dveře do domu mají také další funkci a tou je tepelně-izolační. Dnes na tyto typy vchodových dveří existují normy, kterým bychom mohli věnovat samostatnou stránku. U dveří bytových, tzv. interiérových člověk dbá nejen na funkci bezpečnosti, ale samozřejmě na estetiku. Jejich výhoda spočívá v tom, že si můžeme zvolit zvenčí takový vzhled, který bude ladit s okolními byty, kdežto zevnitř bude zase ladit s interiérem.

Nejčastější chyby

Vybírat dveře bez pomoci odborníka se nikdy nevyplatí. Napravit zbytečné rozhodnutí totiž stojí později nejen čas strávený opravou, ale také mnoho potřebných financí. Pokud se však rozhodnete měnit staré dveře za nové, nezapomeňte, že výměna by se měla týkat i zárubní. Bez toho totiž nejde docílit technických vlastností, které vykazuje samotné křídlo. Samostatnou kapitolou by pak mohlo být samotné otevírání dveří, zabezpečení dveří nebo jejich materiál. Proto se obraťte na profesionály, kteří Vám rádi pomůžou jak se samotným návrhem, ale později i s realizací. V dnešní době je návrh mnoha společnostmi realizován zdarma a bez jakýchkoliv závazků.