Zbavte se věcí, které v interiéru „frčely“ v devadesátých letech

Cítíme se tak dobře, jak vypadají naše domovy. Ale často, když se snažíme, aby náš byt vypadal útulně, uděláme několik docela velkých chyb. Někdy se to stane kvůli naší lásce ke starým věcem, se kterými se při rozloučení cítíme špatně, jindy kvůli tomu, že jsme vybrali špatné barvy. Ale vše se dá napravit.

Figurky slonů

Tento typ figurek byl na vrcholu své popularity v 90. letech. Byli je vidět na poličkách téměř v každém domě. Dnes ale vypadají křiklavě a postupně je nahrazují malé minimalistické sošky vyrobené z  pryskyřice.

Ozdobné vějíře na stěně

Obrovský vějíř umístěný na zdi je dalším znakem minulosti. Tyto dekorativní prvky výrazně zužují prostor, takže je lepší je prostě nepoužívat. Místo toho se můžete rozhodnout pro triptych  – sadu 3 plakátů nebo obrazů, které vám ozdobí zeď.

Umělé slunečnice

Tyto masivní umělé květiny mohou vypadat skvěle v rustikální kavárně. Pokud máte silnou touhu vytvořit doma malou zahradu, je lepší zvolit živé rostliny, například sukulenty, umístěné ve stylovém teráriu.

Fototapety

Tapety, které zdobí fotografie lesů nebo oceánu, byly široce rozšířeným návrhářským řešením, které bylo moderní před 30 lety jak v domovech, tak i ve školách. Ale dnes mají lidé tendenci zdobit stěny svého domova trochu jinak. Aby váš domov zářil novými barvami, můžete se rozhodnout pro tapety, které vypadají jako kovové nebo kamenné povrchy.

Nálepky na zrcadle

V roce 2000 ti, kteří chtěli do svých interiérů přidat nádech kreativity, použili na zrcadla nálepky. Tento trend však již dávno zastaralý.

Nízko visící lustr

Jedná se o další rozšířený trik pro návrháře, který selhává ve smyslu estetiky a pohodlí. Dnes můžete snadno najít lampy bez jakýchkoli závěsných prvků, které jsou připevněny přímo na strop.

Dlaždice v různých odstínech

Vícebarevné keramické dlaždice ve stejném barevném schématu, ale v různých odstínech vás při pohledu na ně mohou zmást. Zde funguje následující pravidlo: čím jednodušší, tím lepší. Proto jednobarevné design nebo černobílý design bude vypadat mnohem lépe.