Zdroje a příslušenství, které se vám budou hodit při svařování

Jako zruční kutilové se jistě nebojíte v domácích podmínkách dělat i složitější práce. K nim se bezpochyby řadí svařování. Chcete-li spojit různé trubky a další materiály, které pak využijete pro opravu domácích spotřebičů, rozvodů apod., je zapotřebí mít k dispozici kvalitní svařovací zdroj. Zapomenout byste však neměli ani na ochranné pomůcky a další příslušenství.

Výběr svářečky

V současnosti je na trhu už poměrně rozmanitá škála svařovacích zdrojů, které jsou vhodné nejen pro profesionály, ale také právě pro domácí kutily. Pro ně je asi vůbec nejlepší jednoduchá invertorová svářečka. Nejenže její pořízení vyjde klidně pod 10 tisíc korun, zatímco robustní svařovací zdroje pro firmy a řemeslníky mohou vyjít výrazně dráž, oceníte u ní také samotné parametry. Poměrně výkonná invertorová svářečka pro hobby účely mívá hmotnost už kolem pouhých 5 kilogramů, tudíž se dá snadno přenášet a bez problémů se vám vejde do kufru auta. Kompaktní rozměry umožňují pracovat se zařízením v domácí kůlně, na zahradě, zkrátka všude tam, kde jej zrovna potřebujete.

Kvalitní svářečky mají řadu zajímavých funkcí, díky nimž je práce s nimi pohodlná a bezpečná. Jedná se například o plynulou regulaci proudu, dále o indikátory zapnutí, tepelné, přepěťové a proudové pojistky. Výhodou je fakt, že v rámci nákupu invertorové svářečky zpravidla obdržíte kompletní sadu, a to včetně dostatečně dlouhého zemnícího kabelu či ramenního popruhu, díky němuž se vám přístroj bude snadno přenášet.

Ochranná kukla

Při svařování si vždy musíte chránit především zrak. Jedná se o činnost, během níž vzniká ostré světlo, nebezpečné mohou být i odlétající jiskry. Proto investujte třeba do samostmívací kukly, pakliže již není součástí dodávky při nákupu samotné svářečky. Výhodou samostmívací kukly je automatická regulace hledí, které se ztmavuje a zesvětluje dle toho, jak intenzivní světlo při svařování vzniká.

V rámci bezpečnosti práce nezapomeňte ani na nošení ochranných rukavic. Zabráníte tak případným popáleninám na rukou.

Výše zmíněné produkty naleznete v e-shopu společnosti Pantermax. Obchod nabízí několik variant invertorových svářeček, ale i kvalitní ochranné pomůcky, a to včetně samostmívacích kukel.