Zefektivněte vytápění díky konzistentní teplotě a ušetřete peníze!

Blíží se topná sezóna, která nejspíš v životě nikoho z nás nemá obdoby. Nepříznivý vývoj ve světě, který před roky dokázala nastartovat pandemie koronaviru a v současnosti jej naopak tlačí válečný konflikt na Ukrajině, má na život většiny lidí opravdu drtivý dopad. Jednou z oblastí, ve kterých přitom čekáme opravdovou krizi, je právě teplo a energie.

Ceny energií a tepla se prudce zvedají poslední měsíce. A ačkoliv přišlo zastropování cen, tak je všem jasné, že i tak budou náklady mnohem vyšší nežli loni. Dnes tedy může být kvalitní a kontrolované vytápění mnohem důležitější, než tomu bylo kdykoliv předtím!

Konzistentní teplota v radiátorech

Pro někoho by to mohlo znít jako hloupost, ale je to opravdu výsledek četných pokusů a studií v různých podmínkách a stavbách. Oproti klasickému vytápění nárazově ze zimy do tepla, je udržování teploty vody v radiátorech opravdu mnohem efektivnější. Zásadním rozdílem je tady víceméně až dvacetiprocentní úspora, která touto funkcí může vzniknout! A v současném vývoji cen tepla dokáže být dvacet procent protopeného tepla opravdu i hodnotou, která se vyšplhá do řádu slušných tisíců korun úspory.

Pozitivní dopady i na zdraví

Vedle toho, že můžete díky této technologii opravdu hojně ušetřit, je tady ale další aspekt. Na který se bohužel často zapomíná, ale nikdy by se nemělo. Tím aspektem není nic menšího než lidské zdraví, pokud bude v systému fungovat udržování teploty vody na konstantní úrovni, tak nebudeme trpět přechody z tepla do zimy, což je jednou z největších komplikací v zimním období. Proto je extrémně důležité myslet na lidské zdraví.

TIP: Jak ušetřit na energiích za pomoci tepelných čerpadel prozradí https://www.abeceda-cerpadel.cz/

Jednoduché řešení, které vám pomůže

Jak ale můžeme této funkce dosáhnout? Většinou je potřeba komponent, které všichni v systémech máme, jako jsou adekvátní směšovací ventily. Zásadní komponentou je ale regulátor konstantní teploty, který se inteligentně stará o to, aby se udržovala teplota v řádu drobných odchylek kolem nastavené hladiny. Díky neustálému hlídání teploty je navíc jistota toho, že nebude docházet k silným odchylkám a tím pádem i zbytečným tepelným ztrátám.