Zvítězit nad graffiti? Je to možné!

Nová krásná fasáda a nechtěné graffiti, to je kombinace, která potěší jen málokoho. Sprejery zkrátka přitahují nově opravené domy, a pokud jsou pořádně na očích, tím lépe! Je možné vzniku graffiti nějak předejít, případně se nevzhledných malůvek zbavit?

Odstranění graffiti chemickou cestou

Moderní chemické prostředky v podobě odstraňovačů graffiti si s výtvory sprejerů umí poměrně snadno poradit, navíc téměř bez drhnutí. O jejich fungování můžete zjistit více na https://www.envistore.cz/odstranovace-graffiti/

Možné je však vzniku graffiti i předejít. Jak? Odpověď nabízí speciální antigraffiti nátěr, který můžete zakoupit na Envistore.cz. Vznikne nenápadná, leč paropropustná vrstva, které si sprejeři zprvu ani nevšimnou, ale přece jenom se jim bude pracovat obtížněji. Ještě méně je potěší, že jejich výtvor na daném místě dlouho nevydrží a zmizí beze stopy. Navíc pouze za pomoci mýdlové vody. Z této bitvy totiž majitel nemovitosti může vyjít jako vítěz!

Odstranění graffiti mechanickou cestou

V našem výčtu metod používaných k odstraňování graffiti nesmí chybět ani mechanické způsoby, které zahrnují laser, proud vody a abrazivní přípravky. Pojďme se podívat na jejich výhody a rizika:

· Laser: Poměrně finančně nákladné řešení představuje laser. Ten je sice k povrchu fasády poměrně šetrný, ale výsledky ve většině případů nejsou stoprocentní.

· Omytí vodou pod vysokým tlakem: Poměrně jednoduché je omytí pomalované plochy proudem vody pod vysokým tlakem. Tato metoda je vhodná u hladkých i hrubších povrchů, ovšem je nutné počítat s tím, že graffiti nezmizí zcela beze stopy.

· Abrazivní přípravky: Abrazivní prostředky jsou poměrně častou volbou, ovšem jejich účinky mohou někdy nepříjemně překvapit. Graffiti se většinou podaří dobře odstranit, ale fasáda pod ním zůstane narušená.

Jaké metody pro odstranění graffiti jsou podle vašich zkušeností spolehlivé a kterým je lepší se vyhnout?

Policie doporučuje majetek chránit také pomocí fotopastí. Fotopast je elektronické zařízení, které monitoruje určený prostor a v případě jeho narušení pořídí snímky. Ty vám odešle na váš telefon nebo mail a vy okamžitě můžete zjednat nápravu. Fotopasti vybírejte u největšího prodejce a specialisty na fotopasti Infoto.