5 kroků ke správné volbě vodovodní baterie

Jednou z nedílných součástí každé domácnosti jsou bezesporu vodovodní baterie. Možná jejich přítomnost už ani nevnímáme, nicméně jejich výběr je nesmírně důležitý. Volba nesprávného modelu totiž může být nejen designovým přešlapem, ale především zbytečným vyhazováním peněz. My se v 5 bodech zaměříme na to, podle jakých aspektů se vyplatí vybírat.

1. Kde bude vodovodní baterie sloužit?

Víte, do které místnosti budete vodovodní baterii pořizovat? Jestliže sháníte model do kuchyně, sáhnete po dřezové vodovodní baterii. Naopak pro umyvadla v koupelnách nebo technických místnostech se hodí umyvadlová provedení. V neposlední řadě je také zapotřebí rozlišovat specifické vanové, bidetové a sprchové vodovodní baterie. Určitě je nezbytné upozornit na termostatické baterie, jež dokážou regulovat teplotu. Designově netradiční jsou podomítkové modely.

2. Kam se bude baterie montovat?

Soustřeďte se i na to, kam se bude baterie montovat. Jestliže měníte kus za kus, máte jasno. Nic se měnit nejspíše nebude. Nakupujete-li novou, pak získáte z pohledu montáže dvě alternativy. Montáž může být provedena buď na stěnu, anebo na dřez, kuchyňskou desku či v případě koupelny umyvadlo.

3. Designové provedení

Ano, variací vodovodních baterií existuje spousta. Zbytečně ale neexperimentujte. Základem je dodržení buď hranatých, nebo oblých linií. Smíchání všeho dohromady nevypadá příliš dobře.

4. Jak se ovládá baterie?

I ovládání baterie je důležité. Dříve se skoro všude používaly kohoutkové baterie, dnes jsou nejoblíbenější ty pákové. Jednak jsou vzhledově hodně povedené a jednak dokážou ušetřit balík peněz na stočném. Samostatnou kapitolu představují termostatické baterie.

5. Na značce i ceně záleží

Nezapomínejte ani na volbu správné značky. Na vodovodní baterii se nevyplatí šetřit. Z nejznámějších značek jmenujme třeba Franke, Paffoni a mnohé další. Vybrat si je můžete na Vodacentrum.cz.