Regály do sklepa? Proč by ne!
Pokud vám regály zní spíš jako vybavení obchodu, tak se zkuste ještě jednou zamyslet. Regály na pneumatiky najdete v autoservisech, policové regály se objevují v garážích a dílnách nebo třeba i ve sklepech. Kam budete rovnat zavařeniny a marmelády?
Domácí marmeládě se ta kupovaná vyrovná jen těžko. Navíc, máte-li zahrádku, jistě budete čas od času potřebovat také uskladnit přebytečnou úrodu. Kam s ní? Jablka naskládáte do přepravky a pak ji dáte… no do regálu, kam jinam!
Proč raději kovové regály než dřevěné
Možná byste byli schopní si z trochy dřeva vyrobit vlastní jednoduchý regál. Přesto ale doporučujeme pořídit si raději kovové regály od profesionálů. Za prvé, ty dřevěné nemusí být tolik pevné. Záleží především na vaší šikovnosti. Za druhé, kovové regály jsou mnohem trvanlivější. Když se vám rozbije sklenice a na regál se vylije marmeláda, z kovu to jen utřete. Do dřeva se vsákne barva a výsledný estetický dojem už nebude takový jako na začátku. Dřevo také může trouchnivět, neprospívá mu vlhkost. Kov vydrží, obzvláště nerezové regály žijí snad věčně.
Navrhněte si svůj regál
Zajímalo by vás, kolik stojí takový průměrný regál do sklepa? Nic jako průměrný sklepní regál neexistuje, ale poměrně snadno můžete zjistit, na kolik by vás vyšel zrovna ten váš. Na webu Storagecz.cz mají totiž online návrhář regálů. V něm si sami navolíte celou svou sestavu včetně rozměrů, nosnosti a hned uvidíte cenu. Zobrazuje se také přibližný termín dodání. Nic vám tedy nebrání se hned rozhodnout, zda o regál za takových podmínek máte zájem, či nikoliv.
Tak na nic nečekejte a běžte si změřit svůj sklep. V návrháři si pak vyberte variantu policové regály, nastavte si počet polic, výšku sloupce, šířku a hloubku police a také nosnost. Na marmelády a zavařeniny vám určitě bude stačit ta nejnižší. Ale kdo ví, třeba regálům najdete i jiné využití!