Biokrb – budoucnost pro domácnost?

Čím dál častěji se v dnešní době setkáváme s biokrby. Ty jsou alternativou k normálním krbům, avšak se v mnohém liší. Biokrb lze využít v jakémkoliv uzavřeném prostoru, protože ke svému fungování nepotřebují komín. To jistě ocení uživatelé bytů, ale i ti, kteří mají starší dům a celková rekonstrukce a předělání domu na klasický krb by se velmi prodražilo. Při pořízení biokrbu není nutné jakkoliv předělávat byt či dům ani provádět žádné stavební přípravy. Obrovskou výhodou je i samotný provoz biokrbu, neboť nezanechává odpad ve formě popela. Tím pádem odpadá denní uklízení a vymetání krbové vložky. Palivem pro biokrb je totiž biolíh, jehož spalováním vzniká pouze oxid uhličitý a vodní pára. Další výhodou je i mobilita samotného krbu na biolíh. Lze ho přenášet z místnosti do místnosti podle potřeby.  

Určitě si vyberete!

Jednotlivé výrobky můžeme rozdělit do takových tří základních skupin. Biokrby závěsné, voně stojící a zabudované. O designu se ani nemusíme dále rozepisovat, neboť existuje nepřeberné množství nejrůznějších provedení. Další rozdělení by mohlo být podle výhřevnosti. Začátkem je nutno poznamenat, že biokrb nenahradí klasický krb, co se výhřevnosti týče. Naopak je velmi dobrým pomocníkem při temperování jednotlivých prostor a při druhotném vytápění, což lze chápat tak, že ráno dům vytopíme klasickým krbem tak, aby se teplota dostala na požadovanou hodnotu, a po zbytek dne tuto teplotu udržujeme naším biokrbem.

Oheň jako oheň

Mnoho uživatelů se domnívá, že biokrb hoří tzv. „studeným plamenem“, což není pravda. Při jeho používání bychom tedy měli dbát veškerá bezpečnostní a protipožární opatření. Pokud se rozhodnete pro jeho koupi, určitě si nechte v obchodě poradit. Odměnou bude nádherný pohled na živý oheň přímo ve Vašem obývacím pokoji nebo na letní terase při večerním posezení.