Designově nebo klasicky?

Pokud si čerstvě zařizujete dům nebo byt, zcela rozhodně během jeho vybavování narazíte na problém, zda jej vybavit klasicky spíše do rustika, nebo designově. My se dnes podíváme na výhody a nevýhody obou řešení.

Rustikálně s opatrností

Vybavovat si byt ve stylu staré chalupy je věc, kterou bychom vám příliš nedoporučovali. Nebude tomu věřit vaše návštěva a ve výsledku vlastně dost možná ani vy. Ten způsob je vhodný především pro chalupy a domy. Výhodou tohoto stylu je to, že pracuje především s masivem. Nábytek z něj je pevný a odolný a většinou vydrží celý váš život. Navíc je i poměrně snadno k dostání a můžete kombinovat jeho nejrůznější styly. Navíc nepůsobí ani příliš podezřele s moderními prvky jako televize či jiná elektronika.

Trochu problém u toho stylu je ten, že jeho pořizovací náklady jsou poměrně vysoké, díky kvalitě materiálů a popřípadě i přidané hodnotě u historických kusů.

Designové vše anebo nic!

Pokud si chcete vybavit dům skutečně designově, ihned zapomeňte na designové chaloupky. Design patří především do novostavby, nebo bytu. Designový nábytek je velmi specifický a vždy byste měli dbát spíše na střídmost. Aby jednotlivé kusy nábytku skutečně vynikly, je zapotřebí nechat jim jejich osobní prostor. Není tedy dobré kombinovat páté přes deváté. Pak celkový efekt designového nábytku zcela jistě zanikne.

Výhody jsou zde takové, že designový nábytek bude vždy velice originálním kouskem, u kterého však může časem dojít k jeho okoukání. Navíc designové kousky z dílen předních designérů bývají dost drahé a ne vždy účelné. I přesto však budete mít něco velmi originálního co jen tak nikdo nemá.