Rady, jak udržet domácnost perfektně čistou

Čistota je půl zdraví, i vám musí záležet na čistotě vašeho domova. Několikrát do roka je třeba udělat generální úklid a uklidit každý kout. Pravidelně je třeba uklízet tak, aby nejvíce namáhané části domácnosti byly čisté. Stojí vás to mnoho sil a někdy se výsledek ztratí během chvilky. Podívejte se na osvědčené rady, jak si každodenní i generální úklid ulehčit.

Systematičnost úklidu a rozdělení sil

Úklid vám půjde lépe, když si v něm uděláte systém. Zatímco některé místnosti není třeba uklízet každý den, jiné ano. Udělejte si proto rozpis prací a úkonů, které pravidelně v místnostech děláte. Seznam ukažte všem členům vaší domácnosti a rovnou jim přidělte úkony. Žádná žena není „služka pro všechno“. Děti mohou vynášet koš, utírat prach, manželovi se zase nic nestane, když každý den otře pracovní desku u kuchyňské linky, nebo jednou za čas vysaje.

bydletmoderne-cz_uklid-plecity_cz_01

Pomoc od profíků

Zbytečně se úklidem nestresujte, uděláte lépe, když pro občasný generální úklid využijete profesionální úklidové služby. Firmy nabízí mytí oken, vytírání, kompletní úklid koupelny apod. Stojí to jen několik set korun (cena se určuje podle velikosti domácnosti) a hotovo mají za několik hodin. Uklízet mohou třeba i ve chvíli, kdy jste v práci. Volbou profesionálů ušetříte síly i čas, pro který jistě najdete lepší uplatnění. Firmu se vyplatí najmout i na těžší práce, jako je například čištění koberců Zatímco vy byste „šudláním“ ztratili několik hodin a dostali se jen k nevalnému výsledku, firma použije stroj a po několika minutách je koberec dokonale čistý.

bydletmoderne-cz_uklid-plecity_cz_02

Je třeba používat chemii?

Možná používáte na každé čištění jiný prostředek. Utrácíte zbytečně moc a nejste spokojeni s efektem? Moderní doba se vrací k přírodě, a to i v oblasti uklízení. Víte, že ocet nahradí většinu čisticích prostředků? Že sůl si dokáže poradit s mnoha nečistotami? Ne? Podívejte se na tipy zde.