Domácí klimatizace si poradí s horkem a pročistí vzduch

Na léto se těší snad každý. Nicméně ve chvílích, kdy se teploty vyšplhají na tropické hodnoty, se vyrazit ven odhodlá jen málokdo. Za parného dne se totiž i cesta na nepříliš vzdálené koupaliště může stát čirým utrpením, které často nejsou ochotny podstoupit děti ani dospělí. A senioři by za horkého počasí měli vycházení pokud možno omezit na podvečerní hodiny, kdy hodnota na teploměru pomalu klesá. Mnozí ale mají za příliš teplého počasí nepříjemné klima i doma. Přitom se nabízí snadné a elegantní řešení, jak si ve svém domově zařídit ideální podmínky bez ohledu na rozmary počasí.

Domácí klimatizace pomáhá v boji s vedrem

Hlavním důvodem pro instalaci klimatizace do bytu či domu bývá nepříjemná teplota v interiéru. Nejčastěji tomu tak je v podkrovích a v panelových domech, nicméně s podmínkami ve svém domově nejsou často spokojeni ani majitelé bytů v novostavbách a starší cihlové zástavbě. Domácí klimatizace zvládne udržet přesně takové teplotní podmínky, jaké si obyvatelé přejí. To ale není vše, co domácí klimatizace dokáže.

Jaké jsou další přínosy domácí klimatizace?

Že klimatizace ochlazuje, je všeobecně známý fakt. Ne každému je však známo, že domácí klimatizace dokáže zastat i úlohu čističky vzduchu. Eliminuje totiž jak bakterie a viry, tak i prachové částice. Je tedy skvělým pomocníkem pro všechny domácnosti, v nichž žijí alergici, astmatici a lidé s dalšími respiračními obtížemi. Ocení ji majitelé všech nemovitostí, ve kterých panuje přílišná vlhkost. Vzlínání vody pak často způsobuje nejen vlhnutí zdiva a omítky, ale také vznik nebezpečných plísní. Po instalaci klimatizace do domu dojde k výraznému snížení vlhkosti v objektu a celkovému zlepšení životních podmínek.

Kde pořídit spolehlivou klimatizaci?

Špičkové služby, kvalitní techniku a perfektně odvedenou práci nabízí zákazníkům společnost ENCOFA, jejímž oborem jsou klimatizace a vzduchotechnika. Její pracovníci dokáží najít to pravé řešení pro každého klienta a nebojí se využívat kreativitu.