Fotopasti, které chrání majetek

Fotopasti jsou skvělým pomocníkem při ochraně majetku před zloději, nebo ke sledování pohybu lesní zvěře. Podle účelu používání se také fotopasti liší svými parametry. Zloděje nesmí pochopitelně upozornit na přítomnost fotopasti žádné světlo ani zvuk.

fotopast-browning-dark-ops (1)To znamená, že i sebemenší záblesk, cvaknutí či pípnutí by okamžitě upoutalo pozornost nezvaného návštěvníka, který by se zcela nepochybně snažil fotopast zničit a zahladit tak důkaz v podobě pořízené fotografie včetně data a času. Proto mají fotopasti na ochranu majetku noční přísvit neviditelný a rovněž jsou absolutně nehlučné. Princip fotopasti na ochranu majetku spočívá ve vyfocení objektu na základě jeho pohybu i za naprosté tmy. Pokud tedy přístroj nevydá ani malý záblesk nebo zvukové znamení v podobě cvaknutí nebo pípnutí, nemá zloděj šanci dozvědět se o existenci fotopasti na daném místě. Kromě majitelů domů, skladů či průmyslových areálů, mohou tyto přístroje používat i myslivci k ochraně vytěženého dřeva nebo vánočních stromků.

Na ochranu majetku jsou velkou výhodou GMS moduly, které lze pořídit spolu s fotopastí, nebo je zakoupit a instalovat i dodatečně. Jejich úlohou je pořízenou fotografii okamžitě odeslat na mobilní telefon nebo e-mailovou adresu majitele, který tak může bezprostředně reagovat a učinit vhodná opatření, jako například zalarmovat policii.

Fotopasti do přírody

Ke sledování lesní zvěře, jejího výskytu a pohybu, zrovna tak za účelem pořizování nevšedních záběrů v přírodě jsou nejvhodnější fotopasti firmy BROWNING. Jejich noční přísvit je takřka neviditelný, takže nehrozí vyplašení ani nejbojácnějších živočichů. I za úplné tmy jsou pořízené snímky mimořádně kvalitní. Rovněž k fotopastem BROWNING lze pořídit GSM modul, který umí odesílat pořízené fotografie na mobil nebo do počítače. Nejlepších parametrů dosahuje fotopast typ 6310MC, jejíž noční přisvícení je neviditelné. Jeho pomocí lze pořizovat i videa v HD kvalitě včetně zvuku. Další kvalitní značkou je Acorn. Neviditelný přísvit, pohodlnou obsluhu a české menu má typ 5210MC.