Pracovníky v přírodě jistí nejmodernější technologie

Moderní technologie zasáhla do většiny oborů a pochopitelně se nevyhnula ani přírodovědcům a dalším lidem, kteří pracují v přírodě. Pracovníci v přírodě často monitorují zejména stav přírody a zvířat a pouze moderní technika jim umožní, aby byla jejich data co nejpřesnější.

Mezi nejmodernější technologii patří fotopasti, které si na našem území velmi oblíbili i ochránci přírody. Právě díky fotopastem se daří identifikovat a potvrzovat přítomnost řady vzácných zvířat, od rysů až po vlky, medvědy, divoké kočky, aj.

Jak fotopast pracuje

bunaty2Na trhu existuje mnoho fotopastí, zaměříme se proto na ty nejlepší, jakými jsou hlavně fotopasti BUNATY, BROWNING a ACORN. Jedná se o přístroje skladných rozměrů, které jsou zasazené v kovovém pouzdře s pokročilým maskováním. Textura pouzdra v přírodě zcela zmizí a fotopast se stane neviditelnou. Vždy se u fotopasti nastaví oblast, která bude zaznamenávána, u lepších modelů s tím pomáhá laserové zaměřování.

Fotopast je na baterie, takže se může umístit naprosto kdekoliv. Dokáže bez problémů sloužit celý rok a nemusíte se nijak obávat, že by povětrnostní podmínky nebo výkyvy teplot narušily její chod. Fotopasti fungují nonstop a nemusíte se bát, že by jim něco uniklo.

Jakmile se nastaví a umístí, stačí jim zlomek sekundy na to, aby dokonale nafotily nebo natočily vše živé. Jelikož zaznamenávají obraz jen tehdy, když se před nimi nachází zvířata nebo lidé, budete vždy v zaznamenaných záběrech sledovat pouze kvalitní snímky zvířat nebo lidí, odpadne vám mazání mnoha prázdných fotek. Fotopasti pořizují kvalitní snímky i v noci. Snímky se zaznamenávají na kartu a prohlédnout si je můžete kdekoliv, třeba i na displeji, kterým jsou fotopasti vybavené. Velkou výhodou této moderní technologie je nízká cena, díky které si můžete fotopasti pořídit i vy.