Graffiti jako moderní bytová dekorace? Proč ne!

Některé věci rozhodně nejsou černobílé. Třeba jako graffiti, u kterého to platí doslova. Na jedné straně stojí milovníci tohoto nevšedního „umění ulice“, a na straně druhé odpůrci. A je zde i nemalá skupina lidí, kteří sice graffiti uznávají, ale pouze na k tomu vymezených plochách.

Toužíte po nevšední dekoraci?

Hledáte způsob, jak své bydlení vyšperkovat v originálním pojetí? Potrpíte-li si na nevšední dekorace, mohlo by vám padnout do oka právě graffiti.

Graffiti vypadá dobře jako dominanta na jedné ze stěn v obývacím pokoji, ale hodí se i do pracovny či na stěnu v dětském pokoji. Vhodně zvolený styl a sladěná barevná kompozice udělá v interiéru hotové divy. Výčet motivů je takřka nevyčerpatelný – v podstatě záleží jen na vás a vaší fantazii.

A kdo vám doma graffiti zhotoví? Obraťte se na některou ze specializovaných firem, které realizují graffiti na míru. Profesionální sprejeři to s barvou umí jako nikdo jiný – jejich výtvory vypadají úchvatně a vyrazí dech každému, kdo vás navštíví.

Potřebujete se graffiti naopak zbavit?

V souvislosti s graffiti se můžete dostat i do úplně jiné situace. Vandal vám posprejuje fasádu nebo plot a vám se čmáranice nepodaří odstranit. Co s tím?

Měli byste si uvědomit, že čištění povrchů od graffiti vyžaduje speciální čističe a dodržení určitých technologických postupů. Zatímco vy můžete situaci ještě o něco zhoršit, pro odborníky je odstranění nečistot každodenní rutinou.

Ale jak zajisit, aby se stejná situace za pár dní neopakovala? Perfektním preventivním opatřením jsou nátěry proti graffiti. Vytvoří na povrchu nepropustnou vrstvu, přes kterou se barva ze spreje nedostane do podkladu. Případné čištění je díky tomu rychlé a nenáročné.

Kolik vás to bude stát? Cena antigraffiti nátěru závisí na různých kritériích – například na velikosti a členitosti plochy, materiálu a výšce. Podrobnosti vám rádi prozradí technici z AXIOM REAL, kteří v oboru odstranění graffiti a aplikace ochranných nátěrů patří k těm nejlepším.