Hliníková okna svými vlastnostmi předčí dřevěná i plastová

Pokud plánujete výměnu stávajících oken, protože jsou už nevyhovující tepelněizolačními vlastnostmi i designem, postaví se před vás otázka, do jakého materiálu investovat. Snad nejvíce běžná jsou plastová okna, někdo však nedá dopustit na dřevěnou alternativu, ovšem v posledních letech se stále více do popředí prodírají okna hliníková.

Hliníková okna se vyrábí z vícekomorových profilů, které splňují i nároky nízkoenergetických stavení. Právě z daného důvodu se hliníková okna používají u pasivních a nízkoenergetických rodinných domů. Stejně tak je možné za pomoci hliníkového materiálu vytvořit velké prosklené plochy.

Hliníková okna a jejich vlastnosti

Důvodů, proč jsou hliníkové systémy ve stavebním průmyslu tak populární, je hned několik. V první řadě vás nadchne jejich dlouhá životnost. Hliníková okna zvládnou i větší námahu, takže mohou být vystavena klidně i náročným povětrnostním podmínkám a větším tepelným změnám.

U hliníkových oken se zpravidla používají trojskla, která zabraňují tepelným ztrátám. Hliník jako takový se navíc vyznačuje mnohem menší tepelnou roztažností oproti plastu, takže se nemusíte bát bimetalického efektu okenních či dveřních rámů. Stejně jako hliníkové dveře, tak i okna se pyšní výbornými bezpečnostními parametry.

Kdo vyrábí hliníková okna?

V dané oblasti působí spousta firem, přičemž jednou z nich je významná česká společnost PRUNIWERK. V jejím produktovém portfoliu najdete nejen hliníková okna, dveře a systémy, ale také třeba světlovody. Pod tímto názvem se skrývají systémy střešního osvětlení, za pomoci kterého dokážete do prostoru přinést přirozené denní světlo.

PRUNIWERK ještě nabízí prosvětlení hal, střešní světlíky, odvětrávání budov a podobně. Služby jsou vskutku bohaté, stačí si pouze vybrat.