Investice do dřeva se vám vrátí!

Dřevo se jako stavební materiál dostává do popředí a získává si srdce mnoha z nás. I díky němu jsou dřevěné chaty oblíbené i dnes, a ještě dlouho budou. Kromě toho, že je to skutečně pěkný materiál, je hřejivý a působí na nás útulně. Pravdou však zůstává, že si dřevo vyžaduje péči. Pamatujte však, že to, co mu dáte se vám i dvojnásobně vrátí. Za nejvhodnější typ dřeva na stavbu dřevěné chaty se považuje smrkové dřevo.

Dřevěné chaty jsou v módě

Dřevěné chaty musí mít v první řadě kvalitní základy. Obecně přece platí, že vše, co je vybudováno na pevných základech má před sebou světlou budoucnost. Jinak na tom nejsou ani dřevěné chaty. Zabrání se tak posouvání stavby při sesuvech půdy a vyhnete se také vlhnutí stavby. Právě z těchto důvodů je vhodné použít na základ dřevo dubové, modřín, akát nebo již zmíněné smrkové dřevo.

Velikost závisí od využití chaty

Dřevěné chaty mohou mít různou velikost, dokonce i různorodý počet pater. V tomto případě rozhoduje zejména účel, za jakým si chcete dřevěnou chatu pořídit. Pokud má sloužit především jako skladováním prostor, pak postačí chatka i menších rozměrů. Pokud však toužíte po místě, kde budete moci odpočívat, pak byste si měli podívat dřevěné chaty s terasou, případně jejich později rozšířit o boční přístavbu. Nejvyšší kategorii představují dřevěné chaty, kde můžete pobýt i několik dní.

Dřevěné chaty, které si plánujete zakoupit čistě z praktických důvodů, jako úložný prostor, ty se obejdou i bez oken. No v případě všech ostatních je vhodné zvolit dřevěná okna, aby se zachovala jednota použitých materiálů.

Zmiňovali jsme dřevěné chaty, které poslouží i na uskladnění zahradnických potřeb. No na tento účel bude vhodnější zahradní domek na nářadí. V případě této zahradní stavby bude primární péče o vše, co potřebujete při zahradničení. Přesto není vyloučena možnost rozšířit zahradní domek na nářadí o terasu, kde si budete moci po robotu vypít alespoň správně vychlazené pivo. Zajistit si zahradní domek na nářadí v současnosti nepředstavuje nic náročné. Vaším jediným úkolem je pro něj vybudovat betonovou základovou desku, na níž bude domek následně umístěn. Celý tento proces lze uskutečnit v průběhu jednoho dne. Pokud si nevíte vybrat z katalogových zahradních domků, nezoufejte, protože se můžete rozhodnout pro zahradní domek na nářadí, který bude zhotoven na míru.

Střecha zahradního domku může mít libovolný tvar, ale nejčastěji se můžete setkat se sedlovou střechou. Mezi střešních krytin převažuje lepenka, asfaltové šindele nebo plech.

Co se týče vstupu do domku, zahradní domek na nářadí může mít jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Dvoukřídlé dveře jsou vhodné zejména v případě, že v domku plánujete uskladňovat především nad rozměrnější zahradnické nářadí.

Zahradní domek na nářadí musí vyhovovat především vám a vaším potřebám, proto se rozhodujte hlavně na základě vlastních představ.