Jak na knihy v interiéru?

Pokud máte rádi knihy a potřebujete jich mít okolo sebe vždy co nejvíce, pak jste na správném místě. Dnes si totiž povíme, jak s knihami v interiéru naložit tak, aby byly co nejvíce po ruce a co nejhezčí.

Možná také máte někdy pocit, že po pečlivém úklidu celého pokoje působí pokoj tak nějak stále neuspořádaně kvůli knihovně svazkům v ní. Řešení, jak s tímto problémem bojovat je dnes několik. Tím prvním je vyvážit knihy dekorativními předměty. Svazky poskládejte na sebe, vedle sebe a přes sebe tak aby v bylo v každé poličce alespoň trochu místečka, do něj dejte maličkost, kámen, svíčku, cínového vojáčka a nejlépe všechny ve stejné barvě. Stěna bude působit vzdušně, a naopak bude vytvářet pocit jakého-si pořádku a organizovanosti.

Dalším způsobem je symetrie. Rozdělte knihovnu na dvě poloviny. Ty následně vyplňte symetricky tak, aby od středu ke koncům byly obě poloviny stejné, co se týče dekorací, brvy knih i jejich velikostí. Zároveň můžete knihy různě aranžovat v libovolném systému, ze kterého by však měl být cítit řád.

Pokud ladíte místnost do jedné barvy, ale knihy vám vše kazí, můžete je zkusit zabalit do obalů v barvě, kterou potřebujete. Sice je to pracné, ale zároveň hezké a originální a z knih tak bude skutečná dekorace.

Seřazení knih podle barev je také způsobem jak na to. Jednoduše si vytvořte barevné sektory a knihy do nich roztřiďte podle barvy jejich obálky. Výsledek skutečně stojí za to a vsadíme se, že vaši hosté něco takového uvidí vůbec poprvé.