K intenzivnějšímu zážitku z návštěvy hotelu dopomohou i drobnosti jako jsou tapety či závěsy

Hoteliéři v České republice už dávno vědí, že se musí snažit, aby k sobě přilákali nové hosty. To, jestli se návštěvník do hotelu vrátí nebo ho doporučí svým známým, mají na svědomí i nepatrné maličkosti.

Hotelové wellness a profesionální personál jsou už téměř nezbytností, ale zákazníci čím dál více vyhledávají podniky, které nejen že vypadají luxusně, ale v kterých se i dobře cítí. Podle magazínu eHotelier je nejdůležitější, aby byla návštěva hotelu pro hosta zážitkem.

Výrazné dekorace budou trendy

Aby byl pobyt v ubytovacím zařízení opravdu nezapomenutelný, bude se v příštích několika letech klást velký důraz ne dekoraci hotelových prostorů. Provozovatelé by tak měli více dbát na drobné umělecké detaily, luxusní tapety nebo i hotelový textil, jako jsou závěsy, záclony, polštářky, koberečky, prostírání a jiné. Pokud hoteliéři vsadí na mix nejrůznějších textur, výrazné přírodní barvy nebo dokonce etnické vzory, bude to trefa do černého.

1

Hoteliéři se v příštích několika letech nemusí bát výrazných barev nebo dokonce etnických vzorů. Oboje v sobě spojují i textilní tapety od společnosti Arte z kolekce Amazone 2, která je inspirovaná barvami a tvary deštných pralesů. Zdroj: topDECO.cz

TIP: ubytování na zámku

Jezdit se už nebude jen za památkami

Hotel nebo penzion už dávno není jen místem, kde lidé chtějí přespat, maximálně se najíst, aby se pak mohli vydat za památkami či obchodními povinnostmi. I hotely nebo zajímavé penziony se stávají destinací samy o sobě. Lidé už v nich nehledají jenom postel, chtějí tam relaxovat, setkávat se s obchodními partnery, užít si společenského života. Všechno v hotelu či jiném ubytovacím zařízení by proto mělo být vybíráno tak, aby byl zážitek z pobytu opravdu autentický. V souvislosti s tímto trendem se hovoří o jakési personalizaci hotelů.

Vybavení by mělo být nejen luxusní, ale i příjemné a přírodní

V dnešní době už nejde jen o to mít dobře vypadající interiér, klient se v něm musí také dobře cítit. Nábytek, hotelový textil a všechno kolem něj musí být komfortní a příjemné na pohled i na dotyk. K tomuto pocitu dopomohou doplňky a nábytek z přírodních materiálů. Navodí ho například i luxusní tapety, především ty textilní, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Velmi dobře působí i vliesové tapety, které jsou směsí přírodních a umělých textilních vláken. Najdou se i speciální tapety, které jsou vyrobené například z banánových listů.

2

Přírodní materiály, výrazná textura a barevnost se objevují v kolekci tapet Boracay od společnosti Arte. Tapety se vyrábějí z banánových listů a vodních hyacintů. Zajímavá přírodní tapety na hotelové hosty určitě zapůsobí. Zdroj: topDECO.sk

Moderní budou přírodní odstíny a zaoblené linie

Trend návratu člověka k přírodě bude mít vliv i na barevnost a linie hotelového interiéru. Už dnes módním barvám dominují nejrůznější odstíny šedé a přidávají se k nim i jiné barevné tóny evokující přírodu, případně už i výše zmíněné etnické vzory. Linie se budou postupně zaoblovat a moderní budou dokonce organické tvary.

zdroje:

http://ehotelier.com/insights/2015/01/14/5-hotel-design-trends-to-watch-out-for-this-year/

http://freshome.com/2013/08/20/the-11-fastest-growing-trends-in-hotel-interior-design/