Květiny v domácnosti

Pokud chcete mít svou domácnost skutečně moderní a zároveň plnou života, pak je dobré, aby v každé místnosti bylo přítomno několik pokojových květin.

Zelná uklidňuje

Pokojové květiny se opět vracejí do módy, rozhodně to však již nejsou ony strnulé solitéry v rohu místnosti, ale podílejí se na její celkové dynamice a oživení. Tvoří jednotlivé předěly v rámci uspořádání místností, dekorují jí a zútulňují.

Pokojové květiny vám do vaší domácnosti přinesou kus přírody, a hlavně zdravou zeleň, díky které se budete cítit skvěle. Vůbec nejvíce pokojovek by měl obsahovat váš obývak, který se díky tomu značně zútulní, ale hlavně dostane nový moderní prvek, který vám navíc bude pročišťovat vzduchu a zaplňovat jej kyslíkem.

Pokojovky již dávno nestojí nehnutě v rohu místnosti, ale hodí se pro nejrůznější zavěšování od stropu, shlukování v částech bytu, a dokonce lze s jejich pomocí oddělovat jednotlivé zóny v dané místnosti.

Příliš mnoho pokojovek bychom však neměli dávat do ložnice, kterou sice dovedou taktéž velice příjemně zútulnit, ovšem je potřeba myslet na to, že spánek společně s květinami nejdou příliš dohromady. Pokud pokojovky v ložnici chceme, je zapotřebí vybírat takové, které nechytají prach a ne ty, které kvetou a jejichž pyl by nám mohl způsobovat respirační obtíže.

Pokojové rostliny si také můžete vybírat podle toho, zda máte doma děti či zvířata, nebo zda chcete, aby vám perfektně čistily vzduch. Například pro děti se příliš nehodí převislé pokojovky, domácí mazlíčci by pak zase mohli okusovat rostliny, ke kterým mají dobrý přístup.

Nad výběrem pokojovek a jejich rozmístění je tedy nutné trochu popřemýšlet a nejednat bez rozvahy. Pokud toto však uděláte, věřte, že vás budou v interiéru nesmírně těšit.