Malý hrádek z 19. století je naprosto úžasný

Když chcete hrad, ale máte jen na malý dům. Tak by se dalo popsat toto neobvyklé sídlo, které bylo navrženo architektem Buckinghamského paláce Edwardem Blorem. Jedná se o unikátní nemovitost z 19. století, která je nyní na prodej za 17,7 milionu korun.

Stavba nese název Molly´s Lodge a byla postavena v roce 1834. Jedná se nejspíše o vůbec nejmladší britský hrad, jehož součástí je také malý rybníček, sad a zeleninové záhonky. Nedaleko objektu stojí domek s garáží, kanceláří a půdním apartmánem s obývacím pokojem, kuchyňským koutem a koupelnou vybudovanou v 30. letech minulého století.

Za vchodovými dveřmi samotného hrádku je vstupní hala s kamenným obloukem, skrze který se vchází do vybavené kuchyně s jídelnou. V obývací části je velké okno, které je situováno na jih. Zaujmout i litinová viktoriánská kamna, která stojí v cihlovém krbu. V přízemím můžeme nalézt také koupelnu a točité schodiště, které nás zavede do druhého patra objektu. Zde se nachází jedna ložnice.

V minulosti tato stavba sloužila pouze coby vrátnice k panství Weston Park. Navržena byla Edwardem Blorem, který pro královnu Victorii rozšířil Buckinghamský palác a přistavěl neogotickou část Lambethského paláce, který dnes slouží jako sídlo arcibiskupa z Cantenbury.