Netradiční podlahové krytiny. Buďte odvážní

Vybíráte novou podlahovou krytinu do vašeho domova a vybíráte mezi dřevěnou podlahou nebo nějakou jeho imitací? Co se zkusit podívat po něčem odvážnějším, netradičním a moderním. Vneste do interiéru barvy nebo zajímavé vzory a dekory. Máme pro vás inspiraci, jak to může vypadat.

Zkombinujte neutrální s výrazným

Výběr podlahové krytiny je velmi důležitý a mnozí z nás si to dostatečně neuvědomují. Při výběru, jestli zvolit výraznou nebo neutrální podlahovou krytinu je dobré se zamyslet i nad ostatními prvky v interiéru.

Pokud zvolíte neutrální podlahu, interiér bude potřeba oživit výmalbou, nábytkem a doplňky. V opačném případě, že zvolíte výraznou podlahu, získá interiér svůj osobitý charakter a žádné další výrazné vybavení nebude potřeba.

Je důležité být při výběru výrazné podlahy trochu více obezřetní, aby nedošlo k “přeplácání” interiéru a také změně jeho nálady, což může mít výrazný vliv na obývání místnosti. Mějte tak na paměti, že teplé tóny hřejí, tmavší zútulňují, světlejší dodávají pocit většího prostoru atd.

Kde můžete netradiční dekory hledat?

Barevné a originální dekory už nabízí téměř všechny druhy podlahových krytin. Nejvíce jich nabízí vinylové podlahy a PVC a samozřejmě koberce. U podlah s výraznými dekory je potřeba dbát na kvalitu, a to nejen samotné podlahy, ale také pokládky, jelikož je na nich každá nedokonalost vidět.

I dřevo může být netradiční

Dřevěné podlahy jsou klasika, kterou nikdy nic nezkazíte. Zkrátka je to sázka na jistotu. Dřevo je materiál, který zapadne do každého interiéru a není problém ho zkombinovat s různými interiérovými styly. Ovšem pro ty, kterým přijde dřevo nudné, se mohou porozhlédnout i jinde.

Pokud jste se pro dřevo rozhodli, můžete i tak zvolit něco odvážnějšího a netradičního. Existují výrobci, kteří nabízejí dřevěné podlahy v různých barevných odstínech jako je modrá, zelená nebo červená. Takové podlahy dokáží místnost rozzářit a rozveselit.

Tkaný vinyl

Klasický vinyl zná asi každý, ale slyšeli jste o tkaném vinylu? Jedná se o klasický vinyl, na jehož povrchu je lepená vrstva utkaných vláken opět z vinylu. Díky tomu je povrch tkaného vinylu netradiční a s prostorem dokáže hotové zázraky.

Tkaný vinyl pohlcuje kročejový a prostorový hluk, je odolný proti uklouznutí a také se netřepí. Co ještě hraje tkanému vinylu do karet? Jeho velký výběr barevnosti a také možnost vytváření nových vzorů.

Do chodby i obýváku

Tkané vinylové podlahy jsou vhodné do prostor se silnou zátěží, jelikož spadají mezi podlahové krytiny s vysokou třídou odolnosti. Ta se může lišit podle typu podlahy a také podle výrobce. Jsou vhodné do obchodů, hotelů kanceláří a chodeb, ale své místo najdou i v obývacích pokojích.

Z čeho tkaný vinyl vyrábí?

Tkaný vinyl se vyrábí v tzv. formě 2tec2. Co to znamená? Jedná se o syntetickou podlahovou krytinu vyráběnou z PVC , ale ve středech vláken z PVC je navíc skleněné jádro. Tento typ podlahy se vyrábí na žakárových tkalcovských stavech, mají sekundární vrstvu homogenního PVC, který je zpevněný netkanou textilií ze skleněných vláken.